antivirüs sitelere giremiyorum

HPQ-User
21-09-2010, 15:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ali sormuş:
microsoft , msn gibi sitelere asla giremiyorum.ayrıca virüs taraması için antivirüs sitelerine girip dosya indiremiyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windos xp pentıüm 4, 80 gb hafıza, 512 mg ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

-MHG-
21-09-2010, 15:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
641 mesaj

Kurtarma CD'sini deneyin.

Başka bir bilgisayardan CD'ye yazıp,bilgisayarınızı bu CD ile başlatın.
Tarama ve silme sonunda da bilgisayarınıza antivirüs veya antimalware kurup,tam tarama yapın.

firaristt
21-09-2010, 15:51   |  #3  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

sorununuzun bir kaç kaynağı olabilir... o yüzden önce sistemi geri sarmaya yani kurtarma CD'si ile kurtarmayı deneyebilirsiniz eğer işe yaramaz ise internet ayarlarınızın doğru yapıldığından emin olun... win xp kullanıyorsunuz ama mümkün olduğu kadar anlatmaya çalışacağım... aşağıdaki adımları uygulayın ve tekrar deneyin...

Ağ ve Paylaşım Merkezi ( yada Ağ bağlantılarım'a ) geliyoruz ve altı çizili yazıya tıklıyoruz...

Daha sonra fotodaki gibi ekran çıkıcak özellikler deyip ayarları yapacağımız ekran açıyoruz...

Aşağıdaki gibi ekran gelicek ordan gösterdiğim yere tıklayarak açın...

Ve son olarak kutu içine aldığım seçenekleri işaretleyip Tamam diyerek çıkıyoruz ve modeme reset atıyoruz...

Vee eğer sorun buradaki ip ve DNS ayarlarından kaynaklanıyorsa düzelmiş olur.. Eğer bunları yaptıktan sonra da düzelmediyse internet sağlayıcınızı telefondan arayın ve arıza kaydı bırakın..

Son Düzenleme: firaristt ~ 21 Eylül 2010 15:54