! ANTİVİRÜS !

HPQ-User
12-09-2011, 16:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Chester hack sormuş:
Güvenli bi antivirüs hangisi olmalıdır ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Intel core 2 duo CPU
2.60 Gzh
ATI Radeon
Bellek 765
sürüm 8.56

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:6.0.1) Gecko/20100101 Firefox/6.0.1

Kapalı Hesap (154666)
12-09-2011, 17:00   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Veritabanı en büyük olan antivirüs güvenli denilebilir.

Kapalı Hesap (200174)
13-09-2011, 22:30   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: Zuisudr4  
Sadece veritabanı büyük oLması yetiyor mu ?
benim için yeterli çünkü veritabanı ne kadar büyük olursa daha çok virüsü tanır...
millet karpersky'i neden sevmiyor sence :D
veritabanı büyük ee birazda kasıyor sistem zayıf olunca...

Kapalı Hesap (154666)
14-09-2011, 18:02   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Antivirüs ile internet security farklı özellikler taşır. Bildiğim kadarıyla internet security programlarında proactive savunma önplana çıkar.
Eğer bir güvenlik yazılımı tam sistem taraması yapıldığında sistemin data değerlerini hatırlıyorsa herhangi bir registry girişimini de daha başlamadan farkedecek ve gerekli uyarıyı verecektir. Ama çoğu arkadaş bu ilk taramayı es geçmekte veya yüzeysel yapmaktadır. Bu yüzden antivirüs programları kasma sorunları göstermektedir.

mancukya
16-09-2011, 11:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasim Antivir benim icin 4cü sene neden ise bedava ve sorunsuz calisiyor her zamanda testlerde (dergi testleri degil bunlar cünkü tarafli yapiyorlar) basariyla cikiyor
Antivirde bir kac eksik var bunlarida Commodo Firewall ile tamamlarsin 2 program yaklasik 60 70 mb ram yer sadece haifif sistemi kasmaz cakismadan birbirinin hatasini tamamlar.
Sistemin bakimini yapmak ve bütün antilerin en büyük hatasi olan malware konusunda ise (Paralilarda malware geciriyor hepsi kaspersky norton dahil) Anti malware ve Ccleaner kurup sistemini sorunsuz kullanirsin
Zaten 2 program ile virus yakalamak icin tam ama tam bir odun olmak gerekiyor durduk yerde nette gezinirken Commodo izin islerine giriyorsa ve bu izinleri aptalca kabul eden biriyse zaten onu hic bir sey koruyamaz

Bu sitede uzun zamandir cok kisiye bunlari tavsiye ettik son olarak Avgnin antiside bedava olmasina ragmen cok etkili

Cnyylmz
17-09-2011, 07:31   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

Öncelikle güvenli olan artık Antivirüs değil İnternet Security yazılımlarıdır. Günümüz teknolojisinde Web' in önemi gitgide artmakta, Çevrimiçi Alışverişler, Güvenli Bağlantılar vs. artık İnternet Security yazılımlarını zorunlu kılıyor bence. Hiçbir Güvenlik Yazılımı tam koruyamaz, bu doğru bir ayrıntı, ancak her zaman iş Kullanıcıda bitmektedir, Koruma yazılımlarına gelince, ben öncelikle Tecrübeli bir marka olmasından yanayım ki zaten bu işe yıllarını veren markalar bellidir, Kaspersky-Symantec vs. ayrıca bir Güvenlik yazılımını şayet Güncel tutmayacaksanız zaten baştan kaybetmiş olursunuz, tabiki programın kalitesinden yana Kullanım kolaylığı, Pc kaynaklarını ne denli kullandığı, Yazılımın dili de çok önemlidir, Herhangi bir yabancı diliniz olmadığı halde bir Güvenlik yazılımını yabancı dil de kullanmak bana her zaman çok saçma gelmiştir, zira bana göre Antivirüs-Güvenlik yazılımı mutlaka Türkçe olmalıdır, yazılıma ancak bu şekilde tam hakim olabilirsiniz, doğal olarak da bu size koruma olarak geri dönecektir. Her zaman ücretli Güvenlik yazılımlarının iyi koruma sağladığı gibi bir yanlış genelleme var, İnanın biz ne Bedava yazılımlar gördük nice Ücretli yazılımlardan kat kat iyi koruma sağlıyorlar, son olarak, Antivirüs değil İnternet Security  yazılımlarını tercih etmelisiniz, iyi bir koruma için ...

Son Düzenleme: Cnyylmz ~ 17 Eylül 2011 07:35
mancukya
17-09-2011, 21:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: Zuisudr4  
Sana göre avira güzel olabilir ama herkese bunu benimsetmek zorunda degilsin bu senin görüşün olabilir tamam 2 program ile güzel koruma saglıyo olabilir ama en iyi antivirüs degildir.Kaspersky vs. her zaman virüs kaçırıyor diye birşey yoktur yeri gelir avira da virüs kaçırır( ki kaçırması normal o kadar küçük veri tabanıyla) Aviranın hafif olmasındaki bir sebepde veri tabanı küçük olmasıdır.Bence yakın tarihteki virüs vs leri tanıyor eski yada pek fazla duyulmamış virüsleri eklememişler resimdede görmüşsündür kaspersky in veri tabanına 1 günde avira nın veri tabanı kadar virüs tanımlanıyor.Yada bilerek küçük yapıyorlar kaspersky kadar agır olmasın diye orasını bilemicem.
Ne veri tabani ya dalgami geciyorsunuz ? Burda sacma sapan tartismalara girecek degilim bir programin agir olma sebebi veri tabaniyla alakasi yoktur yazilim ve optimize edilmesiyle alakasi vardir Kaspersky ürünlerine özellik katayim derken sisirdi ve agir bir hale geldi asagi yukari bütün korumalarda belirli antiler ayni seviyedeler.
Veri tabani konusuna gelince bu isin eski yeni ve belli tarihte cikmis zararli yazilimlarla testleri var.
üstelikde cogunuz ilacli kullaniyorsunuz sizede tavsiye etmekde suc Avg,Antivir, MSS, Avsta bedava ve iyi yazilimlar tarafsiz testlerdede sonuclari ortada emin olmak icinde HIPs korumasi gibi Commodo bu isi görüyor.
Kaspersky nasil her türlü zararliyi tanimiyorsa siz öyle saniyorsunuz ama Antivir yada digerlerinde kacirdigi olabilir buradada HIPS tarzi koruma devreye girer.

biko56
19-09-2011, 00:27   |  #8  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

ben cok uzun zamandır avast kullanıyorum bi cok virüsü tanıyor ve temizliyor ancak son bi daha cok benm hatam olan durumda virus bulastı ve sistem dosyalarıma zarar verdi virüsü halen halledemedim simdi veri tabanı daha genis olan kaspersky deneyecegm sürekli mozsqlite3.dll bilgisayarınızda eksik diyor ama kontrole diyorum ve yerinde duruyor ie5uinit1.exe hatası diyor bide...