Antivürüs Programını Kaldıramıyorum

HPQ-User
18-03-2009, 08:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bilişimclk sormuş:
Merhaba arkadaşlar, Mcaffe yükledim, program ekle/kaldırdan silemiyorum. Kaldır butonuna basıyorum, hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
XP

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

jupiter65
18-03-2009, 11:05   |  #2  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,170 mesaj

mcafee'nin ayrı bir kaldırma aracı var, onunla kaldırın. ( MCPR )

Mustafa@PC
18-03-2009, 11:15   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
jupiter65
mcafee'nin ayrı bir kaldırma aracı var, onunla kaldırın. ( MCPR )
Buda olmassa revo uninstaller var google da arat bulursun...

Süleyman.
18-03-2009, 11:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

ya da your uninstaller kullanabilirsin. revo'yu bilmiyorum ama, your uninstaller kullanırken, program önce kaldırılacak programın kendi normal kaldırıcısını çağırıyor, o kaldırma işlemini bitirince, windows'u yeniden başlatmak gerekiyor uyarısı alacaksın. yeniden başlatma, sonra your uninstaller programın kalan parçalarını, öksüz ve yetimlerini de (:D) siliyor sistemden.

net24
18-03-2009, 13:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,233 mesaj

revo da yapıyo onu

OnlyMann
18-03-2009, 13:06   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Windows Installer CleanUp Utility ile de deneyebilirsiniz.

Ahmet Ertuğrul
18-03-2009, 22:08   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Program Ekle /Kaldır dan olmuyorsa ya arkadaşların dediği yöntemlerle dene ya da Mcaffe'yi yüklediğin setup dosyasını çalıştır. Büyük ihtimalle programı kaldırmaya çalışacaktır ya da sana "kaldırma", "onarma" seçenekleri sunacaktır.

matrax19
19-03-2009, 00:08   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx  bu siteden porgramı indir buda nasıl kaldıracanğın hakkında bilgiBazen bir dosyayı veya klasörü silmeye çalıştığınızda Windows karşınıza dosyanın kullanımda olduğunu söyler...
"Process Explorer" adlı araç bloke edilmiş uygulamayı bulmanıza ve bu işlemi sonlandırmanıza yardımcı oluyor. Microsoft'un ücretsiz olarak sunduğu bu aracı http://download.sysinternals.com/Files/ProcessExplorer.zip adresinden edinebilirsiniz. İndirdiğiniz ZIP dosyasını uygun bir konuma çıkartın ve herhangi bir yüklemeye gerek kalmadan "procexp.exe" adlı dosyayı çalıştırın.
Sizi rahatsız eden uygulamayı bulmak için Find/Find Handle or DLL komutunu kullanın ve arama penceresini çağırın. Şimdi silinemeyen dosyanın adını girin ve "Search"e tıklayın. Şimdi alt kolonda sadece o dosyaya ait işlemleri göreceksiniz. Şimdi çalışan aracı işaretleyin ve arama penceresini kapatın. İşlem ana pencerede de işaretlenmiş olacaktır. Şimdi bu uygulamanın üzerine sağ tıklayın ve "Kill process" komutunu verin. Artık dosyayı kilitleyen uygulama sonlandırıldığına göre dosyayı rahatça silebilirsiniz.

Ahmet Ertuğrul
19-03-2009, 00:33   |  #9  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Evet bi de Unlocker diye bi program var aynı şeyi yapıyo.

roqe
19-03-2009, 09:39   |  #10  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

Ben de internetten free antivir programı indirdim bilg ra.. Onu kaldırıp mcaffe yüklemek istiyorum ,fakat program ekle kaldırdan antiviri kaldırdığım halde sağ alt köşede duruyo ve çalışır vaziyette.. Mcaffe yüklesem bir problem olur mu?ve ya antiviri tamamen nasıl kaldırabilirim bunun için internnette bir program var m ı bildiğiniz ..teşşekkürlerGülümseme

Ahmet Ertuğrul
19-03-2009, 22:20   |  #11  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Demek ki kaldıramamışsın. Kaldırma işlemini yapmadan önce antivir i kapattığından emin ol. Eğer sağ alt köşedeki simgesine tıkladığında(sağ veya sol; dene) programı kapatma seçeneği çıkmıyorsa, görev yöneticisi-->işlemler tabından programı bulup durdur.

Kapandıktan sonra eğer programın kendi setup dosyası duruyorsa onu çalıştır, eğer programı kaldırma seçeneği verirse kaldır, yok vermezse iptal, ikinci kopyayı yüklemesin. Program Ekle/Kaldır dan ya da yukarıda arkadaşların bahsettiği programların biriyle kaldırmayı dene. İşlem bittikten sonra restart at.

Antivire özel kaldırma programı var mı bilmiyorum. Programın kendi resmi sitesine girip bak ya da muhtelif arama motorlarından arattır ama zannetmiyorum olacağını.