Apple, bu kelimelere engel koydu!

CHIP Online
05-03-2013, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, içinde bu kelimeleri taşıyan e-postalarınızı haberiniz bile olmadan, tamamen siliyormuş!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... el-koydu_39005.html

Resimlerle: En iyi 33 çift çekirdekli cep!

E-posta hizmeti sağlayan şirketlerin ellerinde büyük bir güç ve aynı zamanda sorumluluk bulunuyor. Günlük iletişimimizi bu şirketlere güvenerek kuruyoruz ve onlardan bilgilerimizi güvenle saklamalarını umuyoruz. Google ve Microsoft gibi e-posta hizmeti sağlayan bazı şirketler ise reklam göstermek için "e-postaları okuduğu" gerekçesiyle birbirlerine taş atabiliyorlar.


Yeni bir iddiaya göre ise Apple, "barely legal teens" ibaresini içeren iCloud e-postalarını tamamen siliyor. Muhtemel porno veya olta saldırısı içeriğine sahip bu mesajlar, spam klasörüne dahi gönderilmeden, kullanıcının haberi olmadan ortadan kaldırılıyor. Apple'ın bu kelimeleri ekte bulunan zip dosyalarının içinde bile aradığı söyleniyor. Apple'ın başka hangi cümleleri filtrelediği ise bilinmiyor. Apple'ın silinen e-postaları kurtaramadığı da verilen bilgiler arasında. Filtre uygulanan kelimeleri bilmenin tek yolu, bir iCloud hesabına bu kelimeleri içeren e-postalar göndermekten geçiyor.


Apple'ın bu ve benzeri sözcük dizilerini engelleyerek çok sayıda istenmeyen mesajdan kurtulduğunu tahmin etmek zor değil. Ancak e-postanın silindiğine dair kullanıcıya haber verilmemesi, Apple'ın e-posta hizmetinin güvenilirliğini tartışmaya açabilir.

Tüm Konu: Apple, bu kelimelere engel koydu!

Resimlerle: En iyi 33 çift çekirdekli cep!

Kaynak: www.chip.com.tr