Apple'dan şaşırtıcı Win7 Google reklamları

CHIP Online
04-11-2009, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'dan Windows 7'yi ezmek için yeni bir hamle: Üstelik bu kez işin içinde Google da var...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... klamlari_16214.html

Resimlerle: Apple laptop'larıyla 20 sene

Apple'ın reklam departmanında çalışanların, Microsoft'a açıktan olduğu kadar alttan alttan sataşmayı çok sevdiği bir gerçek.

Televizyon reklamlarıyla açıktan Microsoft ile dalga geçen ve çok popüler reklamlara imza atan Apple, Windows'un sorunlarını vurgulayarak, rahat bir bilgisayar kullanma tecrübesi yaşamak isteyenleri Mac'e geçmeye çağırıyor.

İnternet reklamlarında da aynı durum geçerli ve Apple hayranlarına bolca malzeme çıkıyor. The Next Web'den Alex Wilhelm, bu ilginç reklamlardan birini gündeme taşıdı. Apple'ın Google reklamlarında özellikle üzerinde durduğu nokta Windows 7. AdWords sisteminde "download Windows 7", "Windows 7 download" arama sonuçlarında Apple'ın oldukça eğlenceli reklamları çıkıyor. Elbette Apple'ın esas müşteri kitlesi yurt dışında olduğundan Google'da bu reklamları göremezseniz şaşırmayın. Mevcut ekran görüntüsüne göz atın.

"Upgrading to Windows 7? There's never been a better time to switch to a Mac. Find out why..." yani "Windows 7'ye mi yükseltme yapıyorsunuz? Mac'e geçmek için daha iyi bir zaman olmadı. Nedenini öğrenmek için tıklayın" diyen reklamlar oldukça ilgi çekici.

Tüm konu: Apple'dan şaşırtıcı Win7 Google reklamları

İzleyin: Apple Farki

Resimlerle: Apple laptop'larıyla 20 sene

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Apple'ın reklamını nasıl buldunuz?

frozen
04-11-2009, 13:50   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Reklamlarda iğneleme ve mizaha razıyım. Fakat Apple bu konuda " SEVİYESİZ " davranıyor. Git gide daha da zavallı bir hal alıyor gözümde.