Apple'dan web standartlarına dev destek

CHIP Online
02-09-2009, 15:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

HTML 5 standartlarının oluşturması amacıyla, Microsoft ve IBM'e Apple da bir temsilcisi ile katıldı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... v-destek_14974.html

Resimlerle: İşte internetin en iyi 50 web sitesi...

Gelişen teknolojiler ve artan ihtiyaçlar sonrasında yetenekleri giderek yetersiz kalmaya başlayan HTML'i geliştirmek ve daha işlevsel hale getirmek için devam eden HTML 5 projesine Apple'dan da destek geldi. Apple'ın tarayıcısı Safari'yi geliştiren ilk ekipte de yer alan mühendis Maciej Stachowiak artık HTML 5 standartlarının düzenlenmesi için kurulan ekipte de yer alacak.

Ekipte Microsoft'tun standartlar stratejileri ve işbirliği konusunda da çalışmalar yürüten Paul Cotton da yer alıyor. Cotton daha önce de W3C'de XML sorguları standartları konusunda da faaliyet göstermişti. HTML 5 grubunda ayrıca Chris Wilson, ve IBM'den yeni teknolojiler uzmanı Sam Ruby de yer alıyor.

HTML 5 standartları konusunda şimdiye kadar yürütülen çalışmalarda Apple, Mozilla, Opera, Microsoft ve Google sık sık görüş ayrılığına düşmüş ve bu yüzden çalışmalar arzu edildiği hızda yürütülememişti. Bakalım Apple'ın katkısı süreci hızlandırabilecek mi...


Tüm konu: Apple'dan web standartlarına dev destek

Resimlerle: İşte internetin en iyi 50 web sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce web standartları konusunda kurulacak ekipte başka hangi şirketlerin temsilcilerinin yer alması uygun olur?