Apple endüstriyi değiştirmeye devam eder mi?

CHIP Online
04-11-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın ve Steve Jobs'un ağzımızı açık bıraktıran son yenilikleri: Tutacak mı, batacak mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... -eder-mi_23205.html

Resimlerle: Yeni MacBook: Apple unuttu dendi ama unutmamış!

Steve Jobs'ın teknolojiyi her zaman daha ileriye götürmek ve endüstri standartlarını belirlemek konusunda son derece atılgan hamleler yaptığına daha önce de defalarca şahit olduk. Apple'ın Back to Mac etkinliğinde tanıtılan yeni ürünlerinde de durum farklı değil. Peki ama bu yenilikler bir standart haline dönüşebilir mi? Kararı kendiniz verin...

Apple'ın yeni MacBook Air'lerinde, farklı ürünlerde görmeye alıştığımız gibi bir "kurulum CD'si" yer almıyor. Bunun yerine Apple, yeni MacBook Air'lerle beraber bir "kurulum USB'si" vermeyi tercih etti. Gerçekten de CD ve DVD'lerin kullanımı kapasiteleri hızla artan USB bellek ve bulut bilişim çözümleri ile azaldı fakat Apple onları tamamen ortadan kaldırmanın vakti geldiğine inanıyor.

iPod'lar için flash tabanlı veri depolama alternatiflerinin kullanıma başlaması çok önemli bir yenilikti. Genellikle hareket halinde kullanılan iPod'larda şarkı atlama sorununu bu yöntemle tarihe karışmıştı. Ama Steve Jobs artık şu anda en yaygın olan geleneksel sabit diskleri de tarihe gömmeye niyetli. Daha dayanıklı ve daha pratik olan flash bellekler artık Apple tarafından hemen her türlü veri depolama ihtiyacının çözümü olarak kullanılıyor.


Tüm konu: Apple endüstriyi değiştirmeye devam eder mi?

İzleyin: MacBook 7,1 Vietnam'dan sızdı!

Resimlerle: Yeni MacBook: Apple unuttu dendi ama unutmamış!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Apple bu yenilikleri birer endüstri standardı haline getirebilir mi?