Apple'ın 2010 devrimleri!

CHIP Online
17-12-2010, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sevmeyebilirsiniz ama Apple'ın büyük devrimler yaptığını da inkar edemezsiniz. İşte o devrimler...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/apple-in-2010-devrimleri_24119.html

Resimlerle: Apple'ın unutmak istediği 9 şey!

2011 yılına girmeye artık günler kaldı. 2010 yılı Apple için oldukça hareketli geçti. Dünya çapında piyasa değeri 300 milyar doları bulan firma, bu yıl içerisinde kullanıcılara ve teknoloji severlere birçok sürpriz yaşattı.

iPad'in ilk dedikodularının dolaşmaya başladığı zamanlarda kimse böyle bir cihazın piyasada olabileceğine inanmıyordu. Ancak 2010 Nisan ayı iPad'in ve piyasada tabletin doğduğu gün oldu. iPad o kadar da sürpriz bir cihaz olmamasına rağmen, e asıl şaşırtıcı olan şey kapış kapış satılmasıydı. Hatta bu ilgiyi Apple'ın bile beklemediğini şu sözlerinden anlıyoruz; "iPad'i piyasa çok fazla tanıtmak için uğraşmadık ama yine de, insanlar neredeyse bize bile iPad bırakmadı." Sonuç olarak şu an tablet bilgisayarlar netbook ve dizüstü piyasasına bile beklenmedik bir alternatif olmuş durumda.

Android işletim sisteminin yükselişi şüphesiz Apple için bir sürpriz oldu. Daha önceleri RIM'le karşılaştırılan iPhone, RIM'in iPhone'daki gibi tüketicinin basit ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayamadığını düşündüler ve başka bir alternatif aramaya başladılar. Tam bu sırada birçok telefonla beraber piyasaya yağan Android yağmuru, Apple'a biraz soğuk duş etkisi yaptı. 2011 yılında Android ve iPhone arasında büyük bir rekabet, haber başlıklarını bolca süsleyecektir.


Tüm konu: Apple'ın 2010 devrimleri!

Resimlerle: Apple'ın unutmak istediği 9 şey!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 2010 yılı sizin için nasıl geçti?