Apple'ın Düşük Donanımlarla Büyük Başarısı

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 14:39   |  #51  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

neyse ben kaçar android ios birbirine girdi bende pc de oyun oynıyayım

rakpunar
09-07-2012, 14:39   |  #52  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 33
550 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
Ben tarafsız konuşuyorum bence yazılım olarak android iostan daha iyi. Donanım olarak da samsung da apple'dan daha iyi. Hem bu görüş değil sayı saymayı bilen biri bile donanım karşılaştırmasında samsung'un daha iyi olduğunu anlar. Neyse.. Hem apple'ın yaptığı çirkefliklere de anlam veremiyorum samsung ürünlerini yasaklatmak için amerika hükümetine dava açıyor ya. Zaten hem apple daha iyi olsa hem para bassam yine böyle bir şirkete kuruş faydam dokunsun istemem.

Tamam senin derdin Apple ile anlaşıldı. Ama Apple iyi diyenlerin derdi Samsung'la değil. Bu işte göreceli bir kavram olduğu için herkes söylediğinde haklı. İster teknik anlatsın derdini ister insancıl bir şekilde, ne fark eder ki? Kendi adıma söylüyorum, zaten donanımdan bahsetmiyorum. Samsung'un donanım olarak daha iyi olduğu ortada. Ama aynı donanım Apple'da olsa o zamanda Samsung'a geçemeyeceği bir fark atacağı da belli. Çünkü optimizasyon işi IOS'ta. Bu firmaların hepsi zaten birbirleriyle ortaklık içinde çalışan firmalar. Kim ne derse desin. Hangisinin iyi olduğunu düşünürseniz düşünün. Adamlar parayı götürüyor. Biz sadece dil dökelim burada. S serisi ile Iphone'ların her zaman arasında ufak farklar olacak. Çünkü Apple yazılımda iyi iken Samsung donanımda iyi, Samsung en iyi donanımı her zaman kendisine ayıracağına göre, Apple'da IOS'u açık kaynaklı bir hale getirmeyeceğine göre bu böyle sürüp gidecek. Kahkaha

ahmet_58
09-07-2012, 14:41   |  #53  
ahmet_58 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
646 mesaj

ezgi bence sen kendine dikkat et olur olmaz herşeye saçma saçma cevap veriyorsun etrafındakileri kendinden soğutuyorsun senle fazla muhabbetimiz yok dimi ama bende senden kıl kapmaya başladım bügünnnn Sansürlenmiş

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 14:44   |  #54  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj

katılıyorum ahmet

rakpunar
09-07-2012, 14:45   |  #55  
Yıllanmış Üye
550 mesaj
IOS androidin yanında hiç kişiselleştirilebilir değil. Sen de gelmiş kullanım kolaylığı diyorsun. Android kullandın mı hiç yoksa arkadaşlarından gördüğün kadarıyla mı konuşuyorsun?

Neden? Benimde çok rahat kişiselleştirilebilir olması hoşuma gidiyor. Android'te kullandım IOS'ta. Diyorum ya bu tercih meselesi. Android'i kişiselleştirmeyi root olayı sağlıyor, aynı şeyi IOS'ta Jailbreak sağlıyor. Benim göz zevkime ve kullanış şeklime IOS hitap ediyor.

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 14:46   |  #56  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
Alıntı: rakpunar  
Tamam senin derdin Apple ile anlaşıldı. Ama Apple iyi diyenlerin derdi Samsung'la değil. Bu işte göreceli bir kavram olduğu için herkes söylediğinde haklı. İster teknik anlatsın derdini ister insancıl bir şekilde, ne fark eder ki? Kendi adıma söylüyorum, zaten donanımdan bahsetmiyorum. Samsung'un donanım olarak daha iyi olduğu ortada. Ama aynı donanım Apple'da olsa o zamanda Samsung'a geçemeyeceği bir fark atacağı da belli. Çünkü optimizasyon işi IOS'ta. Bu firmaların hepsi zaten birbirleriyle ortaklık içinde çalışan firmalar. Kim ne derse desin. Hangisinin iyi olduğunu düşünürseniz düşünün. Adamlar parayı götürüyor. Biz sadece dil dökelim burada. S serisi ile Iphone'ların her zaman arasında ufak farklar olacak. Çünkü Apple yazılımda iyi iken Samsung donanımda iyi, Samsung en iyi donanımı her zaman kendisine ayıracağına göre, Apple'da IOS'u açık kaynaklı bir hale getirmeyeceğine göre bu böyle sürüp gidecek.
Kısmen haklısın ama ben apple'ı savunurken teknik konuşabilen adama raslamadım.

Android ios'a göre çok yeni. Zaten android de linux tabanlı bir işletim sistemi. Linux başta arm mimarisini desteklemeyen bir işletim sistemiydi. Şimdi bu uyumsuzluk sorununu azaltıp optimizasyonu yükseltmeye çalışıyorlar ve de başarıyorlar ama zaman gerekli tabi ki.

Bunu yapan ve gerçekten %100 performans artışı sağlayan programlamacılar var. Biraz ingilizcen varsa alttaki videoyu izlemeni tavsiye ederim.
Videodan anlaşılacağı üzere androidin de optimizasyon için zamana ihtiyaca var.

Linaro improvements to Android 4.0.4 performance on the Pandaboard TI OMAP4430 platformLinaro improvements to Android 4.0.4 performance on the Pandaboard TI OMAP4430 platform
Bernhard Rosenkränzer who is the Android Toolchain expert at Linaro shows how Linaro's version of Android 4.0.4 runs about twice as fast as stock Android 4.0.4 on the TI OMAP4430 Powered Pandaboard. You can also watch this interview filmed earlier this week with Bernhard Rosenkränzer talking about what he does at Linaro:
  İlerleyen zamanlarda aynı değişikliklerin resmi android yazılımlarına da uygulanması bekleniyor.

Fanlığı bırakırsanız gereksiz tartışmalara girmemize gerek kalmaz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (158695) ~ 09 Temmuz 2012 14:49
Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 14:53   |  #57  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj

android öyle bir büyüdiki nokia yı mahvetti Kahkaha

ahmet_58
09-07-2012, 15:01   |  #58  
ahmet_58 avatarı
Yıllanmış Üye
646 mesaj

ark birinde samsung wardı modelini hatırlamıyorum ama bana windows işletim sistemi war dedi atma dedim gösterdi o neyin nesi bilen varmıŞaşkın

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:01   |  #59  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Apple fanlarının zihni
Acaba ne cevap versek?
rakpunar
09-07-2012, 15:02   |  #60  
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Kısmen haklısın ama ben apple'ı savunurken teknik konuşabilen adama raslamadım.

Android ios'a göre çok yeni. Zaten android de linux tabanlı bir işletim sistemi. Linux başta arm mimarisini desteklemeyen bir işletim sistemiydi. Şimdi bu uyumsuzluk sorununu azaltıp optimizasyonu yükseltmeye çalışıyorlar ve de başarıyorlar ama zaman gerekli tabi ki.

Bunu yapan ve gerçekten %100 performans artışı sağlayan programlamacılar var. Biraz ingilizcen varsa alttaki videoyu izlemeni tavsiye ederim.
Videodan anlaşılacağı üzere androidin de optimizasyon için zamana ihtiyaca var.

Linaro improvements to Android 4.0.4 performance on the Pandaboard TI OMAP4430 platformLinaro improvements to Android 4.0.4 performance on the Pandaboard TI OMAP4430 platform
Bernhard Rosenkränzer who is the Android Toolchain expert at Linaro shows how Linaro's version of Android 4.0.4 runs about twice as fast as stock Android 4.0.4 on the TI OMAP4430 Powered Pandaboard. You can also watch this interview filmed earlier this week with Bernhard Rosenkränzer talking about what he does at Linaro:
  İlerleyen zamanlarda aynı değişikliklerin resmi android yazılımlarına da uygulanması bekleniyor.

Fanlığı bırakırsanız gereksiz tartışmalara girmemize gerek kalmaz.

Asıl sorun ne biliyor musun? Ne zaman birisi Apple'la ilgili birşeyi sevdiğini söylese hemen karşısına fanlığı bırakın diye bir cümle duymak. Benim fanlık falan yaptığım yok. Yorumlarım baya realist farkındaysan. Zaten gündemi takip eden birisiyim. Android'te istediğim gelişmeler olduğunda tabi kide Android'i tercih ederim. Takım tutar gibi marka tutanlardan değilim. Afedersin ama fanlığı biraz sen yapıyorsun. Tarafsızım dedikçe bir tarafı gömmek tarafsızlık değildir. Benim kimseyi gömdüğüm yok. Gördüğün gibi iki taraf hakkında da olumlu yorum yapıyorum. O istediğin IOS Android yada Samsung Apple tartışmasını bende bulamazsın kusura bakma.Kahkaha Yarın Linux'ta benim istediğim kriterleri karşılayacak gelişmeler yapılsın Windows'tan da vazgeçerim. Ben sadece kendi zevkime bakarım. Rakamlara değil. Android'in satış payının fazla olmasının sebebide bir çok model telefonda kullanılıyor olması. Kimse çıkıpta hayır böyle değil diyemez. Bugün IOS Android'in yerinde olsaydı. Benim tercihim IOS'lu bir telefon olurdu ve yine pazar payının sebebininde aynı şey olduğunu söylerdim.

rakpunar bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:03   |  #61  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: ahmet_58  
ark birinde samsung wardı modelini hatırlamıyorum ama bana windows işletim sistemi war dedi atma dedim gösterdi o neyin nesi bilen varmıŞaşkın
Ya emulatör ya dosbox ya da temadır.

Dosboxla gerçek kurulum yapılabiliyor.

Dosboxun androidteki adı farklıydı ama sanırım.

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:10   |  #62  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
 Asıl sorun ne biliyor musun? Ne zaman birisi Apple'la ilgili birşeyi sevdiğini söylese hemen karşısına fanlığı bırakın diye bir cümle duymak. Benim fanlık falan yaptığım yok. Yorumlarım baya realist farkındaysan. Zaten gündemi takip eden birisiyim. Android'te istediğim gelişmeler olduğunda tabi kide Android'i tercih ederim. Takım tutar gibi marka tutanlardan değilim. Afedersin ama fanlığı biraz sen yapıyorsun. Tarafsızım dedikçe bir tarafı gömmek tarafsızlık değildir. Benim kimseyi gömdüğüm yok. Gördüğün gibi iki taraf hakkında da olumlu yorum yapıyorum. O istediğin IOS Android yada Samsung Apple tartışmasını bende bulamazsın kusura bakma.Kahkaha Yarın Linux'ta benim istediğim kriterleri karşılayacak gelişmeler yapılsın Windows'tan da vazgeçerim. Ben sadece kendi zevkime bakarım. Rakamlara değil. Android'in satış payının fazla olmasının sebebide bir çok model telefonda kullanılıyor olması. Kimse çıkıpta hayır böyle değil diyemez. Bugün IOS Android'in yerinde olsaydı. Benim tercihim IOS'lu bir telefon olurdu ve yine pazar payının sebebininde aynı şey olduğunu söylerdim.
Bence androidte istediğin gelişmeler olsa yine tercih etmezsin. Hiçbir fanboy ben fanboyum demez zaten. Taraf tutmak gibi olmasın diye olumsuz yorum yapmayalım mı? Ben olanı biteni konuşuyorum. Apple devri bitti. Çok üst seviye telefon çıkarıyordu eskiden ama androidten beri olay tam tersi oldu. Apple sadece milletin zenginim demek için kullandığı alternatif bir yol. Bu eskiden de böyleydi şimdi de böyle. Rakamlara değil de zevkine bakıyorsan ben ios'u beğeniyorum demelisin ios daha iyi demek söyleniş tarzıyla nesnel bir yargıdır ve böyle konuşursan doğru olmaz. IOS androidten daha iyi dediğin zaman androidi de karalamış olursun. Ben kimsenin zevkini tartışmaya meraklı değilim. Ama sen kendi görüşlerini gerçek gibi yansıtırsan müdahale ederim kendimi tutamam. Daha önceki yazılarıma bakarsan hiç android ios kavgası yapmadım forumda. Apple kullananlara neden apple kullanıyorsun demiyorum hayatımda da. Tartışmaları da her zaman en nesnel yargılarla yaparım ay apple çok tiksinç demem kimseye.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (158695) ~ 09 Temmuz 2012 15:11
ahmet_58
09-07-2012, 15:16   |  #63  
ahmet_58 avatarı
Yıllanmış Üye
646 mesaj

şuan birinin elinde apple görsem ben emin ol zengin demem kötüadamin dediği gibi ama samsung galaxy s3 görsem tamam derim adamda para var derim s3 şart değil s2 olur lg optimus 3d olur :) bunlar artık zengin adam işi apple ile nokia5800 arasında fark yok bence Kahkaha

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:18   |  #64  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: ahmet_58  
şuan birinin elinde apple görsem ben emin ol zengin demem kötüadamin dediği gibi ama samsung galaxy s3 görsem tamam derim adamda para var derim s3 şart değil s2 olur lg optimus 3d olur :) bunlar artık zengin adam işi apple ile nokia5800 arasında fark yok bence Kahkaha
O kadar değil de ben gördüğümde bu adam o kadar zengin ki düşünmeye (daha ağır bir tabirle beynini kullanmaya) bile ihtiyacı yok diyorum.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (158695) ~ 09 Temmuz 2012 15:19
Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:26   |  #65  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
O kadar değil de ben gördüğümde bu adam o kadar zengin ki düşünmeye (daha ağır bir tabirle beynini kullanmaya) bile ihtiyacı yok diyorum.
Alıntı: ~~€zgi~~  
bende apple ürünleri epey var imac mac book air iphone ve ipod :D:D:D:
Anlaşılıyor zaten.

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:36   |  #66  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj

Birilerinden cevap gelseydi iyiydi.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (158695) ~ 09 Temmuz 2012 15:36
Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 15:37   |  #67  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj

sizi gidi apple fanboyu ve fanwoman ları bizim türkiyede çoğu kişi asgari ücretle çalışıyor ve uygun fiyatlı androidi tercih ediyor az paraya çok iş kısaca diyorum ve konudan ayrılıyorum son lafım bu

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 15:42   |  #68  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj

Rakpunar bunu tartışmadan kaçma olarak algılıyorum ve online olduğunu biliyorum.

rakpunar
09-07-2012, 16:29   |  #69  
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Rakpunar bunu tartışmadan kaçma olarak algılıyorum ve online olduğunu biliyorum.
Online olduğumu ben bile bilmiyordum sen nereden biliyorsun? Kahkaha Şaka bir  yana cidden ortalama yarım saat kadar online değildim. Yeni okudum yorumları. Ama bana böyle klasik cümlelerle gelme lütfen. Ağzımdan çıkan neyse odur. Apple'dan bir kazancım olmadığına göre adamları savunacak tek derdim kendi beğenim olur ki zaten onları savunduğum falanda yok. Eşek yüküyle para vermeye ne gerek var o aletlere. Telefon vb. ürünlerin yanında birde kazık hediye etseler fiyatı değerdi herhalde.Kahkaha Yazılımsal bir konuda elbette rakamlara değilde kendi zevkime bakacağım. Bu Adobe Reader yerine Foxit Reader, Internet Explorer yerine Mozilla ve Google Chrome, Eset Not32 veya Kaspersky yerine Windows Defender yada hiç antivirüs kullanmamam kadar doğal bir tercih. Hayır rakamsal değerlerde değer olsa. Varsa yoksa pazar payını karşılaştırıyorlar. IOS'ta hesap makinesi varmış, Android'te yokmuş diye bir durumda yok. Her ikisinde de tüm uygulamalar var. Dediğim gibi IOS benim hoşuma gidiyor. Android'te istediğim gelişmeler olduğunda tercihim Android olacaktır. Mac OS'unda görüntüsü çok hoşuma gidiyor mesela. Yine onunda optimizasyonu gayet iyi. Ama Windows'u tercih ediyorum. Çünkü her türlü işimi Windows'ta halledebiliyorum. İstediğim şekilde. Yani sen kabul etmesende tercihimin tek sebebi kendi zevkim. Senin kullanım şeklin farklıdır benim kullanım şeklim farklıdır. Ne Iphone nede Galaxy S serisi zaten pahalı telefonlar. Evet Iphone'u sırf hava atmak için tercih edenlerde vardır. Ama bu sadece Iphone için böyle değil ki. Galaxy S2'si olup sürekli başımın etini yiyen bir arkadaşım var. Yani direk olarak bu amaçla o telefonlara sahip olmak can sıkıcı zaten. Bunun Android'i, IOS'u yada Iphone'u Galaxy S'i yok. Cebimdeki telefonla millete hava atmakta neymiş ya? Uzunca bir yol gidiyorum üniversiteye giderken. O yolda benim isteklerimi benim zevklerime uygun şekilde yerine getirsin yeterli. Bu konuda zaten iki telefonda aynı değil mi? Ha 2 sn önce ha 2 sn sonra. Ben buna takılmıyorum işte. Öncelik olarak kendime göre kullanış kolaylığına bakıyorum. En çok kullanılma oranına yada pazar payına bakmıyorum. Bu telefonlara zaten bu kadar para vermek doğru değil ki. S2'de Iphone'da tamamen zevk telefonu. Duruma Android IOS olarak bakarsakta bu böyle. Benim beğendiğim yazılım IOS. Android'in daha iyi yönleri varsada benim işime yaramayacak yönleri olduğu için benim için kıyaslamaya bile girmiyorlar. Zaten geneli düşündüğümüzde tabi kide gidip Android telefon yada tabletlerden almaları gerekir. Ben birilerine öneride bulunurken kendi zevkimden önce o kişinin bütçesini ve kullanım amacını göz önünde bulundururum. Bütçesi Android'lere yeten onu alsın. Ben istemiyorum ucuz diye o telefonları kullanmak. Sürekli söylediğim gibi kendi zevkime göre seçmek istiyorum. Marka fanatikliği falan değil ki bu. Bugün bunu tercih ederim yarın başka bir markayı. Hangisi o anda benim isteklerimi benim zevklerimi daha iyi yerine getirirse. Gözünü devirmiş Ortada bir tartışma yok biliyorsun değil mi? Benim Android'i kötülediğim falan yok. IOS daha iyi demiş olmam Android kötü demek olmuyor. IOS benim için, benim zevklerime göre daha iyi. Yarın Android "benim" zevklerime göre daha iyi olur, bakarsın Windows Phone daha iyi olur.

rakpunar
09-07-2012, 16:35   |  #70  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Bütçesi Android'e yeten onu alsın lafımı sakın ters yerlere çekmeye çalışma. Benim insanları maddiyatına göre falanda ayırdığım yok. Memur çocuğuyum ve Iphone telefom almak için para biriktirdim. Yine dediğim gibi kendi zevkimden ötürü. Ben bunu bilgisayar konusunda da yapıyorum. Araba konusunda da yapıyorum. Mesela 2002 Model Doblo'm var. JTD 1.9 valla yerine mercedes istemem. Ama Audi isterim mesela. Olay tamamen zevk meselesi benim için. Kahkaha Bu arada kusura bakma ben biraz uzunca yazarım. Kahkaha

Kapalı Hesap (91855)
09-07-2012, 16:38   |  #71  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Online olduğumu ben bile bilmiyordum sen nereden biliyorsun? Kahkaha Şaka bir  yana cidden ortalama yarım saat kadar online değildim. Yeni okudum yorumları.
Denetmenim. Olmasaydım bile anlamak çok zor değil alttaki iki resim herşeyi açıklıyor.

Alıntıladığım kısımdan sonrası daha önce yazdıklarının aynısı zaten birşey demeyeceğim onlara. Konunun başında fanatik bir şekilde apple savunuyordun şimdi biraz daha ılımlı konuşuyorsun. Ya konuda haksız çıkmamak için geri adım attın ya da gerçekten birşeyler anlatabildim. Eğer anlatabildiysem ne mutlu bana.

rakpunar
09-07-2012, 16:50   |  #72  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Son mesajım 15:02 senin gösterdiğin resimdeki son giriş saati 15:36. Demekki söylediğim gibi bir yarım saat online değildim. Çok sekmeli takılan birisi olduğum için sitelere anca sıra geliyor. Yani cidden birşeyden kaçtığım falan yok. Gülümseme Başında da daha fanatik konuştuğum falan yoktu. İlk yorumda tercihimin sebebini anlattığım için fanatik gelmiş olabilir. Yoksa kafa yapısı hala aynı. Tekrar tekrar aynı şeyleri söylememin sebebide bu zaten. Haksız çıkılacak bir konuda değil bu zaten. Bir sonuca bağlanacak birşey değil. Kendi adıma Anroid daha iyi demedikçe, yada sen tamam IOS daha iyiymiş demedikçe de bitecek bir konu değil bu. Konunun temeli genelin yararı olduğunda eminim bir çok konuda ve bu konuda da aynı fikirde oluruz. Ama ısrarla söylediğim gibi ben kendi tercih sebebimden bahsediyorum. Diğer insanların tercih sebebi ilgilendirmiyor. Yada rakamsal değerler. Gözünü devirmiş

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 21:55   |  #73  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj

forumun giriş çıkış saatleri doğru çalışmıyor bunuda hatırlatayım rakpunar

dabbe1
09-07-2012, 22:15   |  #74  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: ~~€zgi~~  
 eğer en kaliteli malları apple üretmeseydi dünya nın en değerli şirketi olabilir miydi soruyorum sana ?
pahalı ürünleri ile pahalı şirket oldu yoksa kalite ile Apple zıt anlamda iki kelimedir... ancak Apple fanboyları bu durumu ters algılar...

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 22:20   |  #75  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj
Alıntı: dabbe1  
pahalı ürünleri ile pahalı şirket oldu yoksa kalite ile Apple zıt anlamda iki kelimedir... ancak Apple fanboyları bu durumu ters algılar...

katılıyorum kardeş