Apple'ın hayalindeki Samsung tablet işte bu!

CHIP Online
13-12-2011, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dikdörtgen olmasın, düz olmasın! Eğer Samsung Apple'ı dinlerse, işte bu garip "şeyi" yapmak zorunda!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... -iste-bu_30821.html


Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Yukaritaki hayali tablet, Samsung'un Apple'ın isteklerine uyması durumunda ortaya çıkarması gereken tabletin bir temsili. Bu tableti kim satın almak isteyebir, merak konusu. Ancak Apple'ın tablet konusundaki isteklerini hatırlatmak gerekirse, onları şöyle sıralayabiliriz:

- Dört düz yüzeye sahip dikdörtgen olmayan şekiller veya dört yuvarlak köşeye sahip olmayan şekiller.

- Tamamen düz olmayan ön yüzeyler.

- Ön yüzeyde ince bir çerçeve yerine kalın çerçeveler.

- 889 numaralı Apple patentine göre daha ince olmayan profiller.

Apple, Samsung Galaxy Tab'in iPad'e benzediği konusunda haklı olabilir, ancak bu istekleri oldukça saçma ve açıkçası aptalca görünüyor. Apple, bu tür isteklerde bulunmak yerine, "iPad'e benzemeyen bir tablet" talebinde de bulunabilirdi.

Tüm konu: Apple'ın hayalindeki Samsung tablet işte bu!

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Samsung böyle bir tasarımı sizce başarılı bir hale getirebilir mi?

bosluk
13-12-2011, 15:12   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2006

Adamlar haksız da değil aslında :) Masaüstü denilen bir kavram ve pencereli görünüm yaratıyorsun, hoop Windows diye bir imitasyonun piyasaya çıkartılıyor. İşletim sistemli ve tema, vs'si değiştirilebilip pda'ların yaptığı her işi daha iyi yapan iphone çıkartıyorsun hoop android diye birşey ortaya atılıp bir anda yüzlerce model türetiliyor. Tablet diyorsun sonra her eve girecek diye iddia atıyorsun ortaya. Herkes hadi ordan diyor. Birkaç sene sonra son kullanıcı için piyasaya sürdüğünün hemen arkasında, sana birkaç sene önce tablet mablet hikaye diyenler en önce onlarca tablet modeli piyasaya sürüyorlar :P

Ben de her yaptığımın ertesi günü, yüzlerce imitasyonumun çıkmasından haliyla rahatsız olurum hani ;) Hasbelkader Apple diye bir firma 10 sene önce çökmüş olsaydı, demek ki bugün ne tablet olacaktı piyasada, ne de akıllı telefonlar. Sadece şu anki özelliklerinin ancak yarısı gücünde olan berry'ler ve symbianla 2 saatte zor açılan Nokia'lar kullanılacaktı sanıyorum.

Apple'cı değilim, firmaya da gıcıklığım yok değil ama yiğidi öldür hakkını yeme, adamlar olmasa bilişim dünyasının vizyonu 1 metre ötesini bile göremezdi malesef...