Apple'ın iPad'ine Google yanıtı çok yakında!

CHIP Online
13-04-2010, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'dan Apple'ın canını sıkacak adım: İnternet devi kendi iPad'i ile Apple'ı köşeye sıkıştıracak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... -yakinda_19453.html

Resimlerle: Birbirinden ilginç Google oyunları

Her ne kadar Google bu konuda resmi bir açıklama yapmamış olsa da, Google'ın tableti hakkındaki dedikodular son zamanlarda tavan yaptı.

Henüz ortalarda olmayan bu cihaz hakkinde dedikoduları ateşleyen ise firmanın CEO'su Eric Schmidt'ten başkası değil. İddialara göre Schmidt, Los Angeles'te katıldığı özel bir partide yakın arkadaşlarına Google tabletinin tüm detaylarını anlattı.

Schmidt'in aktardığı söylenen detaylarda tabletin Android işletim sistemine sahip olacağı belirtiliyor. Peki Google, Sony'nin bile başa çıkmadığı Apple ile bu alanda mücadele edebilir mi?

Aslında belki de bu konuda Apple ile ciddi bir rekabete girebilecek tek firma Google gibi görünüyor. Çünkü her şeyden önce Google kendi işletim sistemini kullanacak. Ayrıca iTunes ile başa baş olmasa da, kendi uygulama mağazasına sahip. Apple'ın halen cloud computing konusunu ancak uzaktan seyrediyor olması, Google'a bir artı puan daha yazdırıyor.

Nexus One ile tüketici elektroniği konusunda önemli bir adım atan Google'ın kendi tableti ile ne kadar başarılı olacağını görmek içinse çok beklemeyeceğiz gibi görünüyor...


Tüm konu: Apple'ın iPad'ine Google yanıtı çok yakında!

İzleyin: Google'dan HTML5'te Quake II şovu!

Resimlerle: Birbirinden ilginç Google oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Google tablet mi yoksa iPad mi?