Apple'ın yapamadığını Ruslar yaptı...

CHIP Online
25-05-2009, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Siparişinizi alalım: MacOs X yüklü bir netbook mu? Biraz bekleyin, hemen geliyor....

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Appl ... ar-yapti_12947.html

Resimlerle: Apple'ın laptop'ları ile zamanda yolculuk

Amerika'daki Psystar ve Almanya'daki PearC'den sonra Rusya'da da MacOs X ile çalışan hackintosh'lar satılmaya başlandı. Macintosh'lara benzeyen modellerinin yanında gerçekte olmayan ara modellerin de bulunduğu hackintosh'ların fiyatları ise çok çok ucuz. Tabi sadece Rusya'da teslimat yapılıyor.

Rus internet sitesi RussianMac, ürünlerinde Bluetooth, Wi-Fi, video, webcam gibi hiçbir sorunlu sürücü olmadığını garanti ediyor. Ürünün orijinalliğinin ise sorunsuzca güncellenebilmesinden anlaşılabileceğini söylüyor.

Aslında MacOs X son kullanıcı sözleşmesinde, ürünün Mac üretimi olmayan sistemlere yüklenmesi kesin olarak yasaklanıyor. Ama RussianMac, Apple'ın daha Amerika mahkemelerinde bir çözüm bulamamış olmasına güveniyor olsa gerek, bu cümleyi atlayarak satışlarına tam gaz devam ediyor.

Tüm konu: Apple'ın yapamadığını Ruslar yaptı...

Resimlerle: Apple'ın laptop'ları ile zamanda yolculuk

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce MacOs X başka bilgisayarlara da yüklenebilir olmalı mı?

Süleyman.
25-05-2009, 12:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Olmalı tabi ki. Ama o zaman Apple'ın sorunlarla baş edebilme kapasitesi ortaya çıkacaktır. Hem de güzel bir rekabet ortamı oluşabilir. Ama Apple bunu hiç istemiyor zaten.

barguti
25-05-2009, 13:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

mac os zaten başka bilgisayarlarada yüklenebilir bunu haberden çıkartıyoruz ki kendimdende çok makinede denedim.

apple buna neden destek vermiyor bilmiyorum ama umrumda değil yan şirketlerde para kazansın biraz hiç acımıyorum apple'a. o kadar para verdik tamam sağlam işletim sistemi ama yinede pahalı. fiyatları düşürsün artık.

umarım mantar gibi çoğalır bu firmalarda apple'ın da burnu sürter biraz.