Apple, iOS ve Mac OS X'i birleştirebilir!

CHIP Online
09-08-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, iki dev işletim sistemini yakın bir zamanda birleştirebilir mi? İşte cevabı, detaylar

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... irebilir_28494.html

Resimlerle: Apple iPad alternatifi en iyi 9 tablet!

Bazı analistlere göre Apple'ın masaüstü işletim sistemi Mac OS X ve mobil işletim sistemi iOS, yakın bir gelecekte birleştirilebilir.

Temmuz ayında yayınlanan Lion'daki yeni özellikler, işletim sistemi henüz geliştirme aşamasındayken bile bu birleşim söylentilerine yol açmıştı ve birtakım karşılaştırmalar yapılmıştı. Techradar'a göre analist Peter Misek, Apple yatırımcılarına şöyle bir mesaj gönderdi:

"Apple'ın A6 dört çekirdekli uygulama işlemcisi örneklemeye hazır olduğunu düşünüyoruz. Bu, PC'ye benzer güce sahip olan ilk çok-aygıtlı platform olacak."

A6, Apple'ın üzerinde dört çekirdek barındıran sonraki jenerasyon işlemcisi. Bu işlemcinin zamanla Apple bilgisayarlarında kullanılması da muhtemel. Ancak bu, gelecekteki cihazların iOS veya birleşik bir işletim sistemi kullanması anlamına da gelebilir.

Misek'e göre iki işletim sisteminin birleşmesi 2012'de gerçekleşebilir. Diğer Mac uzmanları ise Steve Jobs'un bazı konuşmalarını örnek göstererek Misek'in bu iddialarına pek ihtimal vermediler.

Tüm konu: Apple, iOS ve Mac OS X'i birleştirebilir!

İzleyin: "Bizim içeriğimiz daha iyi"

Resimlerle: Apple iPad alternatifi en iyi 9 tablet!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Apple, iOS ve Mac OS X'i birleştirmeyi planlıyor olabilir mi?