Apple, iPad rakiplerinden korkmuyor!

CHIP Online
27-01-2012, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple'ın patronu Tim Cook'a Android'le rekabetleri soruldu, gelen cevap biraz alaycı oldu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... orkmuyor_31645.html

Resimlerle: iPhone ve iPad için en gereksiz 13 aksesuar!

Apple CEO'su Tim Cook, düşük fiyatlı tabletlerin iPad'i tehdit edip etmediği konusundaki düşüncelerini açıkladı. Cook'un Kindle Fire tableti tamamen farklı bir kategoride gördüğü, dolayısıyla rakip olarak görmediği ortaya çıktı. Cook'a rekabetle nasıl başa çıkacakları sorulduğunda, yeni CEO biraz da alaycı bir biçimde "ben bir rekabet göremiyorum, demk ki başa çıkmamız gereken bir şey de yok" diyerek cevap verdi...

Amazon, geçtiğimiz çeyrek içinde milyonlarca Kindle Fire satmayı başarsa da Apple, aynı zaman aralığında 15 milyon iPad sattı. Cook, bu durumun değişeceğini de düşünmüyor. İşte konu hakkında Cook'un söyledikleri:

"İnsanlar tabletleriyle birden fazla iş yapmak istiyorlar. Dolayısıyla kısıtlı işlevlere sahip tabletlerin ve e-reader'ların aynı kategoriye girdiğini düşünmüyoruz... Bir iPad isteyen insanların kısıtlı işlevlere razı olacağını sanmıyorum."

Cook'a göre "kısıtlı işlev" sadece donanımsal değil ve asıl kısıtlama, Android tabletlerdeki "uygulama eksikliği".

Tüm konu: Apple, iPad rakiplerinden korkmuyor!

Resimlerle: iPhone ve iPad için en gereksiz 13 aksesuar!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tim Cook'un bu düşüncelerine katılıyor musunuz?

endlessnight
27-01-2012, 15:24   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Senin bu hikayelerine kimse inanmaz Tim Efendi. Sorarlar adama :" Onun için mi 250 kişi CES 2012'de görevlendirilmişti" diye.