Apple oyun dünyasına girer mi?

CHIP Online
27-08-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple Microsoft'un olduğu her alana giriyor. Peki konu oyun konsolları olunca durum neden değişiyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... girer-mi_14840.html

Resimlerle: Sony PS3'ü hiç böyle görmediniz!

Oyun sektörü pek çok firma için çok önemli bir piyasa. Pek çok şirket bir şekilde oyun dünyasına girebilmenin yollarını arıyor. Apple da bu şirketlerden biri. Fakat günümüz şartlarında Apple'ın işi son derece zor görünüyor. Apple'ın üreteceği olası bir oyun konsolu pazara ancak dördüncü olarak girebilecek ve sadece bir sıra yükselmesi bile yıllar alabilir. İlk geçmesi gereken rakibi Sony'nin PlayStation3'ü şimdiye kadar 30 milyona adet sattı. Microsoft'un Xbox 360'ı 40 milyon ve en büyük rakip sayılabilecek Wii ise toplamda 75 milyon satışa ulaşmış durumda.

Bu satış rakamları aynı zamanda bu konsollar için oyun üreten geliştiricileri de yakından ilgilendiriyor. Apple'ın satışlar konusunda ilk zamanlarda kolay kolay baş edemeyeceği rakipleri ile rekabetinin yanı sıra, kendi konsolu için oyun geliştirecek firma bulması da pek kolay görünmüyor. Bu durumda Apple'ın eninde sonunda gireceğine kesin gözüyle bakılan oyun sektörüne yönelik ciddi bir girişiminin önümüzdeki 5 yıldan önce gerçekleşmesi mümkün görünmüyor. 2015 yılında rakipleri yeni nesil konsollarını çıkartırken Apple'ın da kendi konsolunu piyasaya sürmesi çok daha olası bir ihtimal olarak dikkat çekiyor.

Tüm konu: Apple oyun dünyasına girer mi?

İzleyin: PC ve XBOX 360 karşı karşıya

Resimlerle: Sony PS3'ü hiç böyle görmediniz!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Apple bunlara rağmen 2015'ten önce bu konuda bir girişimde bulunur mu?

Qromodynmc
27-08-2009, 10:44   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

bunu bilemeyeceğim ama wiinin 75 milyon satmış olmasına ağzım açık bakıyorum ona oyun konsolu bile denmez ki cep telefonlarında bile daha ciddi oyunlar var dünyada ne çok deli varmış demekki..