Apple paraları iade ediyor!

CHIP Online
28-02-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın uzun zamandır canını sıkan davada son karar: Dev şirket bakın kimlere para iadesi yapacak.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... e-ediyor_38906.html

Resimlerle: Apple'ın davalık logoları

2011 yılında Apple'a karşı açılan bir dava, firmanın anlaşma yoluna gitmesiyle sonuçlandı. Apple cihaz kullanan bir grup ebeveynin açtığı davada, Apple Store'dan indirilen uygulamalarda, uygulama içi alışveriş yapmanın çok kolay olması nedeniyle ortaya çıkan istem dışı harcamalardan şikayet ediliyordu. Örneğin iOS cihazına, Apple kullanıcı kimliğini kullanarak ücretsiz bir oyun indirip çocuklarına veren anne babalar, uygulama içi alışveriş yaparken ikinci bir kimlik doğrulaması yapılmaması nedeniyle çocukların rahatlıkla satın aldığı sanal ürünlere ait faturalarla baş etmek zorunda kalmışlardı.


Apple, ufak harcamalar yapan kullanıcılarının mağduriyetlerini gidermek için dolarlık iTunes hediye kartları dağıtacağını açıkladı. 30 dolardan fazla istem dışı harcama yapan kullanıcıların kayıpları ise, harcamanın nasıl oluştuğunu açıklayan ayrıntılı bir formu doldurduktan sonra nakit olarak telafi edilecek.


Bu tür sorunlara yol açan kimlik doğrulama sistemi, gelen şikayetlerin ardından Mart 2011'de yapılan güncellemeyle değiştirilmişti.

Tüm Konu: Apple paraları iade ediyor!

Resimlerle: Apple'ın davalık logoları

Kaynak: www.chip.com.tr