Apple - Samsung: O bile "yeter artık" dedi!

CHIP Online
10-12-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple ve Samsung arasındaki bitmek bilmeyen patent savaşı sonunda onu bile isyan ettirtti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... tik-dedi_37441.html

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Samsung ve Apple arasında süren patent davalarını artık sağır sultan bile duymuştur. İşte bu sonu gelmeyen davalar sillesine bir dur demek isteyen yargıç Lucy Koh, iki firmanın da bir an evvel sonuca varması gerektiğini dile getirdi.


Uzun süredir Samsung ve Apple arasındaki davalara bakan yargıç Koh, iki firmanın arasında artık "küresel barış" çerçevesinde bir anlaşma yapılması gerektiğine değindi. Sözlerine "Şaka yapmıyorum; yapılacak olan bir anlaşma, iki markanın da hem tüketicileri için, hem de endüstrinin kendisi için çok önemli bir mihenk taşı olacak" şeklinde devam eden yargıç, Samsung tarafının baş avukatından, "Biz de konuşmak istiyoruz" gibi bir cevap gelse de, karşı taraf Apple, konuya sıcak bakmadığını anında gösterdi.


Apple, Samsung'un tasarım fikirleri ile ilgili birçok noktayı ihlal ettiğine ve her şeyin bir sınırı olması gerektiğini iddia ederken, Samsung cephesi ise Apple'ın bu davaların uzamasından zevk aldığını çünkü marka için harika bir reklam kapısı olduğu dile getirdi. Hatta kozlarını tüketici pazarında paylaşmaktansa, mahkemede paylaşmanın Apple'ın işine geldiğini de çekinmeden sözlerine ekledi.


Apple'ın CEO'su Tim Cook ise geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda; "Başka bir yol yok. Bahsedilen mükemmel dünya standardında, her marka kendisine ait tasarımı olan cihazı üretmeli" şeklinde konuşarak, yargıç Koh'un dile getirdiği "barış" sözcüğünün uzun bir süre daha iki firma için geçerli olmayacağını garanti altına almış oldu.

Tüm Konu: Apple - Samsung: O bile "yeter artık" dedi!

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Kaynak: www.chip.com.tr