Apple-Samsung savaşında cephelerin durumu

CHIP Online
17-10-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple ile Samsung savaşı hiç olmadığı kadar kızışmış durumda. İşte devlerin savaşında son durum...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... n-durumu_29737.html

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Apple, Samsung'a dünya çapında açtığı patent davalarında Avustralya ve Almanya'da büyük zaferler kazanmış olsa da, tablet ve cep telefonu piyasasında evrensel bir yasaklama getirme amacı başarısızlığa uğraşmış gibi görünüyor.

Birkaç gün önce gerçekleşen duruşmada bir ABD hakimi, Apple'ın isteğini reddetmesinin olası olduğunu söyledi. Benzer bir durum ise Avustralya'da gerçekleşti. Apple, sadece Galaxy Tab 10.1'in değil, tüm Samsung tabletlerinin yasaklanmasını istiyor, zira bu şirkete göre tablet başka bir isimle de ortaya çıkabilir. Ancak hakim Annabelle Bennett ön-kararın sadece Galaxy Tab 10.1 için geçerli olduğunu söylüyor.

Bu arada bir ABD hakimi, Samsung'un Galaxy Tab serisinde Apple patentlerini gerçekten ihlal ettiğini söylereken, cihazıların satışını Kuzey Amerika'da henüz durdurmadığını açıkladı. Hakim Lucy Koh, ön-karar verilmeden önce Apple'ın iddia ettiği patentleri ispat etmesinin gerektiğini söyledi.

Samsung'un Hollanda'da The Hague mahkemesinde iPhone 4S'in yasaklanması için açtığı davada ise şirketin bu isteği kabul edilmedi. Hollandalı hakim, bir buçuk ay önce Samsung için bir durdurma kararı verse de bu kadar oldukça zayıftı. Zira karar sadece arayüz patentleri üzerindeydi ve Samsung, ihlal içeren Andorid dağıtımlarını değiştirerek kendini kurtarmıştı.

Tüm konu: Apple-Samsung savaşında cephelerin durumu

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Patent savaşının galibi kim olacak?