Apple tekrar kamera üretebilir mi?

CHIP Online
06-05-2012, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

1994'te Jobs'un yokluğunda üretip büyük hüsran yaşadığı bu antikayı tekrar diriltecek mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... bilir-mi_33451.html

Resimlerle: 1967'nin satıştaki tek taşınabilir kamerası: Ampex

Steve Jobs Apple'a dönmeden önceki dönemde şirket, bazı farklı ürünler üzerinde de çalışıyordu. Bunlardan bir tanesi de QuickTake adındaki dijital kameraydı.

QuickTake 100, 1994'de Kodak ve Apple ortaklığı ile meydana getirilmişti ve sadece Apple bilgisayarları ile çalışıyordu. Daha sonra çıkan QuickTake 150, Windows desteği sunuyordu. Fujifilm tarafından geliştirilen QuickTake 200 ise odaklanma, diyafram denetimi ve çıkartılabilir depolama özellikleriyle geliyordu. QuickTake, 1997'de ortadan kaldırılmıştı. iPhone, sıradan fotoğrafçılar için bir kameranın yerini dolduruyor olsa da, daha iyi fotoğraflar çekmek isteyen çok sayıda kişi de vardı. Peki Apple, Tim Cook ile yeniden kamera dünyasına adım atabilir mi?

İhtimali düşük de olsa Apple, bir kamera üreticisi ile anlaşarak yeni bir kamera geliştirebilir. Kullanımı kolay, kabosuz ve eşitleme özellikleri güçlü bir kamerayı yapacak şirketlerin en başında sanırız Apple geliyor. Bununla birlikte Apple'ın kullanıcılara birden fazla kamera seçeneği sunması gerekecektir. Ancak bu, Apple'ın anlayışına pek uymuyor.

Diğer, daha kuvvetli olan bir ihtimal ise üçüncü parti bir üreticinin üzerinde iPhone istasyonu (dock) bulunan bir kamera serisi üretmesi. Böylece iPhone'u kameranın LCD ekranı olarak kullanarak tüm uygulamalarınıza erişebilirken iCloud, AirPlay desteğine, mobil bağlantıya ve Wi-Fi bağlantısına sahip olabilir, uygulama arayüzüyle kameranızı kontrol edebilirsiniz.

Tüm konu: Apple tekrar kamera üretebilir mi?

Resimlerle: 1967'nin satıştaki tek taşınabilir kamerası: Ampex

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Apple kamera işine girmeli mi?