Apple yine kaybetti!

CHIP Online
06-01-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, sadece bir kelime için dev siteye açtığı "yanıltıcı ifade" davasını yine kaybetti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/apple-yine-kaybetti_37938.html

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Apple, "Amazon Appstore for Android" ifadesi nedeniyle Amazon hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve internet mağazasını yanıltıcı reklam yapmakla suçlamıştı. Mahkeme verdiği kararda Apple'ı haksız buldu. Karar metninde şöyle deniyor:


"Mahkeme, Amazon'un açık ya da örtülü bir şekilde, Appstore for Android mağazasında, kamunun Apple ürünlerinde ve Apple APP STORE'da görmeye alıştığı özellik ve nitelikleri sunduğuna dair bir mesaj vermediğine karar vermiştir."


Mahkemenin verdiği karar sadece yanıltıcı reklam iddiasıyla ilgili; telif hakkı ihlaliyle ilgili tartışmalar sonlanmış değil. Apple 2008'de "APP STORE" ifadesinin patentini almak için gerekli başvuruları yapmıştı. Ama Microsoft, app store ifadesinin, uygulama satın alınabilen mağazaları betimleyen genel kullanımda yer bulmuş bir ifade olduğunu iddia ederek telif hakkı başvurusuna itiraz etmişti. Mahkemenin yanıltıcı reklam konusunda verdiği kararın ardından Apple'ın, sorunun telif kısmının çözümü için yetkilileri sıkıştırmaya başlamasını bekleyebiliriz.

Tüm Konu: Apple yine kaybetti!

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Kaynak: www.chip.com.tr