Araç Takip Sistemi

schmark
09-01-2021, 23:22   |  #1  
schmark avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2019

Merhaba arkadaşlar sizlere araç takip sistemi ile alakalı bir ön bilgilendirme yapacağım. Konumun altına detaylı bilgi ve almak isterseniz tavsiye edebileceğim bir ürün adresi de bırakacağım. Bu sistemin araç filo, kargo v.b işetmelerde kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Araştırdığınızda ufacıcık bir cihazın bir çok fonksiyonu olduğunu ve işletme sahibine bir çok veri ulaştırdığını zaten anlayacaksınız.

Araç takip sistemi nedir ve nasıl çalışır?

Araç takip sistemi, bir araca bir GPS cihazı yerleştirmeyi içerir. Bu cihaz, bir aracın konumu hakkında bilgi toplar ve bunu merkezi bir konuma gönderir. Merkezdeki bir kişi, belirli bir zamanda bir aracın tam konumunu bilmek için bilgileri izleyebilir. Aracın izlediği rota da bilinebilir. GPS izleme günümüzde sadece iş dünyasında değil diğer birçok uygulamada kullanılmaktadır.

Araç Takip Sistemlerinin Avantajları


  • Gerçek zamanlı bilgiler, filo yöneticilerinin rotadan sapan araçları düzeltmesine, zamandan ve yakıttan tasarruf etmesine olanak tanır.
  • Bu sistemlerdeki yazılım, sürücü çalışma saatlerini, yakıt verimliliğini ve mevcut konumu dikkate alarak, maliyet etkinliklerine dayalı olarak görevleri araçlara otomatik olarak yeniden atayacak şekilde yapılandırılabilir.
  • Sistem, müşterileri beklenen teslimat süresi konusunda otomatik olarak bilgilendirerek başarısız teslimatların sayısını azaltabilir.
  • Uyumsuzluk nedeniyle para cezalarını veya cezaları önlemek için çalışma süresi yönergesi ve sürüş saatlerine uygunluk gerçek zamanlı olarak izlenebilir.
  • Aktif Araç Takip Sistemleri, sürücülerin cep telefonlarından veya diğer cihazlardan alınan teslimat takibi ve satış noktası bilgileri gibi diğer canlı sistemlerle daha kolay entegre edilir.
  • Her günün sonunda cihazlardan veri toplamaya gerek kalmaz.

Araç takip cihazı içinwww.turuncuaractakip.com kullanabilirsiniz ve daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Not: Bu yazım tamamen tavsiye niteliğindedir. Araştırdığım kadarıyla sizlere bu sistem hakkında bilgi sunmaya çalıştım. Ben böyle bir sistemin yararlı olabileceğini düşünüyorum sizde araştırmanızı yapıp bu gibi sistemlere işletmeleriniz için kullanabilirsiniz. Herkese iyi forumlar dilerim.