Aralıksız Hata

mursel74
28-11-2013, 22:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır bir sorunla karşılaşıyorum lütfen yardımcı olun sorunum şu benim masaüstü bir bilgisayarım var sistemi win7 şimdi sıkıntı şöyle biraz uzub ama yardımınızı bekliyorum 

ağustos ayının sonlarına doğru kasadan fanlardan bi cızırtı gelmeye başladı aşırı rahatsız oldum sürekli tiz bir ses geliyordu ne kadar rahatsız olsamda yaz bitiyo dahada açmam diye fazla umursamadım ama 1 hafta kadar sonra ses baya arttı ve  bilgisayar açarken aşırı ürkütüyordu sanki heran patlıyacakmış gibi o gün açtım fanları falan temizledim titiz vee nazik bir şekilde ses kesildi aynı gün içinde akşam vakti tekrar başladı sorun sadece ses değil ama sürekli mavi ekran geliyor bir dizi hatalar ardından kapanıyordu daha sonra tekrar kasayı açtım baktım bi şey yok gene çalıştırdım bu seferde windows başlatılıyora gelmeden siyah bir ekranda kalıyordu incelerken fark ettim yereldisk yerinden oynamış taktım açıldı ertesi gün yine açamadım sonra abim format attı kurdu sistemi bayada bi azar işittim ne yaptım bende anlanmıyorum zaten pek bilgisayarla uğraşmadım bu hatalar olunca gözüm korktu bi kere bilgisayardan bugün açtım bilgisayarı cd yazdırdım işim vardı 10 dk sürdü kapattım baktım güncelleme var fiş çekmeyi  yazıyor kendi kapatır diye düşündüm bıraktım 2 saat sonra bi baktım açık kalmış mavi ekranda crasher ........ bişeyler yazıyordu tam haatırlamıyorum ondan yazmadım  bu şekilde  alt alta 5 yazı vardı kapatıp açtım windows system downloading error diye siyah ekran geldi tekrar kapat  aç yaptım windows başlatılıyor diyor ama öylece duruypr sorun ne lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

mhmt06
28-11-2013, 23:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

çözümü biosta  yada geri dönüşümde var ama sen zarar verebilirsin.  abin gelince uyuyo numarası yap.