ARES SORUNU

HPQ-User
21-05-2009, 22:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

GOGO sormuş:
Ben ARES ile daha düne kadar kolayca indirme yapabiliyordum. Ama şimdi yapamıyorum. ARAMA yapıyor. İstediğim dosyayı da TRANSFER kısmına indirebiliyorum. Ancak transfer kısmına girdiğimde bağlanıyor yazıyor ama bağlantı yapmıyor. Ayrıca indirmek istediğim klibi veya parçayı YÜKLEMEYİ İPTAL ET, DURDUR dediğim zaman da işlem yapmıyor. Bunun haricinde bundan önce indirdiğim dosyaların hepsini devamlı olarak tarıyor. Bu da bilgisayarımı yavaşlatıyor. Acaba ne yapmam gerekiyor?Yardımlarınızı rica ediyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
WİNDOWS XP MEDİA CENTER EDİTİON PENTIUM 3.20 GHZ

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727)

Fatih_ARMAĞAN
21-05-2009, 22:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Ares bilgisayarınıza zarardan başka bişey değildir. Size yardımcı olmaktan çok sizin iyilğiniz için size bu programı bilgisayarınızdan acilen silmenizi öneririm.

BU tür P2P programları yarardan çok bilgisayara zararları çok tur.
illede bu tür dosya paylaşımı istiyorsanız. Bearshare biraz daha iyidir.
Bearshare kullanabilirsiniz. yada limeware

Banned
21-05-2009, 22:40   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

İlk önce aresi kaldır varsa program filestanda dosyalarını sil ve tune up'la tüm sistem için temizlik yap ardından aresi yeniden kur sorunun düzelmesi lazım.
Mp3 indirmek için bu programda iyidir.

Son Düzenleme: Kylie ~ 21 Mayıs 2009 22:42
HugOBoss___
21-05-2009, 22:50   |  #4  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

benim bilgisayarıma şimdiye kadar ciddi anlamda 1 defa virüs girdi oda bu tür paylaşım araçlarından limewire... areste bunun bi benzeri arkadaşların tavsiyesine kulak verib ve ares limewire gibi dosya paylaşım araçlarından uzak durun... hem indirdiğiniz mp3 lerde kalitesiz...

karmen
21-05-2009, 23:42   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Ares'i silmeden bişeyler yapabilir miyim acaba? Ares e indirmiş olduğum dosyaların (gerçi bilgisayarıma da kaydettim ama) silinmesini istemiyorum. Bazen Ares ten de izleyebiliyorum bu dosyaları. Bişey yapabilir miyim bu konuda?

Banned
21-05-2009, 23:55   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Ares o dosyaları zaten pc'ne kaydetmiştir daha sonra varsa dosya menüsünden "aç" komutuyla tekrar yüklersin gerçi programı kullanmadığım için tam bilemiyeceğim. Olmazsa silmeden Tune Upla ve ccleanerla sistem temizliğini yapıp sorunun düzelip düzelmediğine bak ama kendi dosyalarında hata oluşmuşsa kaldırıp kurman gerekir.

_cypher_
22-05-2009, 01:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

bence en temiz olanı i-mesh ama bunda da chat olayı war bazen baş ağrıtabiliyor bide kullanan sayısı az kaynak bulması zor

Hiper£l£v£nKids
22-05-2009, 16:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
sakarboy
Ares bilgisayarınıza zarardan başka bişey değildir. Size yardımcı olmaktan çok sizin iyilğiniz için size bu programı bilgisayarınızdan acilen silmenizi öneririm.

BU tür P2P programları yarardan çok bilgisayara zararları çok tur.
illede bu tür dosya paylaşımı istiyorsanız. Bearshare biraz daha iyidir.
Bearshare kullanabilirsiniz. yada

Lime Wire en çok kullan fakat en kötü P2P yazılımı.Ares'te kal ama silip yeniden yükle antivirüsün güvenlik ayarlarını kontrol et.

tolter
22-05-2009, 18:21   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

aresi sil yeniden son sürümünü  yükle zaten az mb li bi yazılım.indirdiğin dosyaları taratmadan açma bu tür psp yazılımlarda formatı .mp3 olarak gösterip vürüs olarak dosya paylaşanlar var.300kb 400bk lik mp3 lerden kork

coskunismail
22-05-2009, 19:17   |  #10  
Yeni Üye
44 mesaj

Ya arkadaşlar Emule programından hiç haberiniz yok mu yoksa direkt mi geçiyorsunuz. Ben i-mesh, ares, limewire, kazaa hepsini kullandım. En bol kaynak ve en temiz indirme programı olarak Emule'de karar kıldım. Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum 1 tane bile virüs bulaştırmadı. Oysa ares, limewire, i-mesh ile bir çok kez virüs gelmişti. Bri de emule deneyin derim ben.

damlakatre
22-05-2009, 19:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
164 mesaj

Aresi sistemden kaldırdıktan sonra C:\Documents and Settings\PC-ADI\Local Settings\Application Data nın içerisinde Ares adında kendi klasörünü oluşturur.O klasör indirmiş olduğun mp3 vs dosyaların saklandığı klasördür.İçerisineki My Shared Folder klasörünün bir yedeğini alın ares klasörünü silip tekrardan güncel sürüm ile kurulumunu yapın.

silici06
22-05-2009, 20:16   |  #12  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
coskunismail
Ya arkadaşlar Emule programından hiç haberiniz yok mu yoksa direkt mi geçiyorsunuz. Ben i-mesh, ares, limewire, kazaa hepsini kullandım. En bol kaynak ve en temiz indirme programı olarak Emule'de karar kıldım. Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum 1 tane bile virüs bulaştırmadı. Oysa ares, limewire, i-mesh ile bir çok kez virüs gelmişti. Bri de emule deneyin derim ben.
nedenini söyleyeyim herkes işin kolayına kaçıyor. emuleyi kullanan bilir kullanmayan yada "kullanamayan" bilmez. ayarları biraz fazladır ama kolaydır. bence çok basit. peerguardian, ipfilter, kad, sunucu güncelleme, kaynak dosya ayarı, bir kerede yapılacak bağlantı sayısı, upload hızı limitleme, modemde port açma gibi ayarlar var :) ama hepsi bebek oyuncağıdır yeterki emule forumlarına bir göz atın. tavsiyem divxforever forumlarına bakın çok güzel resimli anlatımlar var hemen öğrenir bu paylaşım efsanesi emule çılgınlığına ortak olursunuz birdaha da ne ares ne emule ne de diğerleri hiçbirini kullanmazsınızBeğendim (bende böyle oldu ordan biliyorum)