Arka Plan Programlarının Kapatılması Bekleniyor :(

"Constantine"
10-08-2010, 18:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
154 mesaj

Arkadaşlar Windows 7 Ultimate Kullanıyorum. Bilgisayarı Kapatırken Aşağıda Resmini Verdiğim Ekranı Görmeden Geçemiyorum :D

Diğer Bilgisayardada HomePremium Yüklü Ancak Bu Sorun Olmadan Pc'yi Kapayabiliyorum.

Nedir Şimdi Sorun. Diğer PC'de de Aynı Programlar Yüklü Bundada. Bıktım Bu Ekranı Görmekten. Artık Bu Ekranı Görmeden Kapatmak İstiyorum Pc'yi. :(Nasıl Halledebilirim Bu Sorunu ?!Şimdiden Teşekkürler !!

Jubei76
10-08-2010, 19:03   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

o ekranı görmene rağmen sistem zaten kendini otomatik olarak kapatmıyormu ?

"Constantine"
10-08-2010, 19:09   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
154 mesaj
Alıntı: Jubei76  
o ekranı görmene rağmen sistem zaten kendini otomatik olarak kapatmıyormu ?
Evet Kapatıyor. Fakat HomePremium Değil De Neden Ultimate Sürümünde Bunu Yapıyor ?

Jubei76
10-08-2010, 19:59   |  #4  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
3,579 mesaj

ya bu arada söylemeden geçemeyeceğim :) zaten advanced system care var tune up gereksiz ayrıca win 7,nin ram kullanımıda müdahale etmene gerek yok gamebooster,da gereksiz ve son olarak güvenlik açıkları olan bir program o winamp onuda sil kurtul ayrıca çok hantaldır kendisi, kusura bakma gözüme takıldı ekranında gördüklerim yazamadan geçemedim kızma lütfen olurmu ?

"Constantine"
10-08-2010, 20:40   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
154 mesaj
ya bu arada söylemeden geçemeyeceğim :) zaten advanced system care var tune up gereksiz 
TuneUp Niçin Gereksiz Olsun ki? Ben Onla Bilgisayarımın Bakımını Yapıyorum Ve De Hızlandığına Şahit Oluyorum. Advantec Sys. Care programıda ram'imi etkin bir biçimde kullanmamı sağlıyor. En Azından bnm pc için.
ayrıca win 7,nin ram kullanımıda müdahale etmene gerek yok gamebooster,da gereksiz ve son olarak güvenlik açıkları olan bir program 
Nasıl Müdahale Etmeme Gerek Yok? 1gb ram ile ne yapacaksınki? zaten %50 sini windows kullanıyor.
Smart ram ile ram'imi %39 a kadar inmiş gördüm programlarım açı
 o winamp onuda sil kurtul ayrıca çok hantaldır kendisi 
Ha ona bişi diyemicem ama onu kullanıyom yani o bi zevk. Bunda Haklısın..
kusura bakma gözüme takıldı ekranında gördüklerim yazamadan geçemedim kızma lütfen olurmu ?
Niye Kızayım ki? Bende snn yerinde olsam bende böyle bir yorum yapardım..

Bu arada sorunumu hotfix ile çözdüm..

Teşükkürler...

Jubei76
10-08-2010, 21:02   |  #6  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
3,579 mesaj

xp,den kalma alışkanlıkları bende yapıyordum daha önce (ccleaner ile temizlik,rambooster ile ram önbellek boşaltmak) fakat daha sonra öğrendim ve yaşayarak anladım gerçekten win 7 ram kullanımı konusunda çok başarılı, evet win 7 ilk açılışta 1gb ram,in 600 ile 700mb,tını kullanıyor gibi görünüyor ama dedim ya bunlar hep xp döneminden kalma şeyler aslında o kadar ram kullanmıyor sadece hazırda bekletiyor her hangi bir şey yapmak istediğinde(program veya internet sayfası açmak gibi) ram hazırda olduğu için tekrar ram,in yüklenmesini beklemek zorunda kalmıyorsun çok hızlı bir şekilde açılıyor istediğin uygulama ,bunun için dedim win 7,nin ram kullanımına müdahale etmene gerek yok diye çünkü zaten win 7 sen oyuna girdiğinde ram,i ayarlıyor. sen gameboosteri çalıştırdığında sadece ram,deki bilgileri boşaltıyor güzel ama daha sonra oyundan çıkıp bir internet sayfası açmaya çalıştığında tekrardan ram,i doldurması gerekiyor ve buda biraz zaman alıyor ama tabi son kullanıcı olarak yinede xp alışkalıklarından vazgeçmek kolay değil biliyorum ama ben sadece fikrimi belirttim ve daha ötesi benim fikrim ile alakalı birşey değil win 7,nin çalışma prensibi böyle ,yanlış anlama sistemine müdahale etmeye çalışmıyorum sadece bildiklerimi paylaşıyorum ,bana inanmayabilirsin ama biraz araştırırsan ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın eminim.bu arada sorununun çözüldüğüne sevindim güle güle kullan :)

"Constantine"
10-08-2010, 21:32   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
154 mesaj

Bu dediklerimi sakın yanlış anlama.
Benim yaptıklarım xpden kalma alışkanlıklar değil. xpyi kullanmadım bile.
benim yaptıklarım eski bilgisayarımı hızlandırmak adına. bana kalırsa hızlanıyorda.
Windows 7 nin süperfect özelliğini biliyorum. gamebooster bu özelliğe zıt düşüyor fakat oyundan çıktıktan sonra pc yi kapadığım için sorun yaratmıyor.
Bilgisayarı herşey için kullanabiliyorum şuan için hızındanda gayet menunum.

Jubei76
10-08-2010, 22:25   |  #8  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
3,579 mesaj

[alıntı=""Constantine";Y926121"]Bu dediklerimi sakın yanlış anlama.
Benim yaptıklarım xpden kalma alışkanlıklar değil. xpyi kullanmadım bile.
benim yaptıklarım eski bilgisayarımı hızlandırmak adına. bana kalırsa hızlanıyorda.
Windows 7 nin süperfect özelliğini biliyorum. gamebooster bu özelliğe zıt düşüyor fakat oyundan çıktıktan sonra pc yi kapadığım için sorun yaratmıyor.
Bilgisayarı herşey için kullanabiliyorum şuan için hızındanda gayet menunum.

o zaman sorun yok ;)