Arkadaşlar 2 Bilgisayar Arasında Kaldım. Yardım...

fenerli94
18-09-2010, 13:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar 2 bilgisayar arasında kaldım. Çok acil yorumlarınızı bekliyorum. İlk baştan belirtiyim toplama bilgisayar düşünmüyorum. İkisinden hangisinin daha iyi oldğunu söylerseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim...

Birincisi

İkincisi

mkykal
18-09-2010, 13:12   |  #2  
Üye
95 mesaj

Önce sunu söylemeliyim . İkinci verilen linkteki pc özelliklerinde Microsoft Security Essentials HEDİYE yazmıslar . Cok Güldüm :D :D Aralarında sadece işlemci farkı var diğer özellikler aynı bence o kadar da fark etmez hem ikincinin fiyatı daha uygun 2 derim . ama anakartı bilmiyorum ?</

ElEaNoR
18-09-2010, 14:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
514 mesaj

Dünde aynı konuyu açmıştın sana dedik kazıklanmak istiyorsan al diye. hangisini alırsan al paran boşa gidecek. Pc'leri teke düşürüncede bi konu açmada bu nasıl diye...

cesten
18-09-2010, 14:27   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar toplama toplama diyonuzda toplatabiliozmu bakalım uğraşamayanlar var toplamayla

ciX
18-09-2010, 15:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
452 mesaj

Nasıl uğra$amayanlar war ya.. Alt tarafı parçaları sipari$ edecek uygun ßir yerden.. Sonrası kendisine kalmı$ ya kendi toplayacak ya da toplattıracak ßilgisayarcıya ßu mu ugra$;?

ciX
18-09-2010, 15:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
452 mesaj

Ona verecegin paraya değmeyecek inan ßana sana ßurda kral ßir sistem toplarız.

cesten
18-09-2010, 16:00   |  #7  
Taze Üye
10 mesaj

şipariş verirsinde nasıl güvenecen mesela benim babam netten siparişe karşı toplatacak biride yok vs vs toplatmayla uğraşamayanlar var daha bir çok sebeb var

ciX
18-09-2010, 16:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
452 mesaj
Alıntı: cesten  
şipariş verirsinde nasıl güvenecen mesela benim babam netten siparişe karşı toplatacak biride yok vs vs toplatmayla uğraşamayanlar var daha bir çok sebeb var

Sipari$ illa nettenmi verilior? Tanıdık ßir yer olur ya da güvenilir yerler vatan gißi ßuralardan verirsin hee yok ßen güvenmiyorum gene dersen gider görür kendin alırsın.. önce kendin uğra$acaksin ki yardımcı olaßilen ßulaßilesin.

fenerli94
18-09-2010, 18:33   |  #9  
OP Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama ben toplama almayacağım. Siz hangisinin daha iyi olduğunu keşke söyleseniz. Toplama daha iyi olabilir ama ben anlamam o işlerden. Lütfen hangisinin daha iyi olduğunu söyleyin...Ağzı kulaklarına varıyor

Jubei76
19-09-2010, 14:22   |  #10  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

fenerli94 sen dalgamı geçiyorsun bizimle ? bir önceki konuda
https://www.chip.com.tr/forum/3-b ... ha-iyi_t178570.html sana yorum yapıyorum,fikir belirtiyorum yardımcı olmak için ama sen oraya zahmet edip cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyorsun. böyle her seferinde konu açarak bir yere varamazsın artık yardım almayı unut benden bu kadar.

firaristt
19-09-2010, 14:47   |  #11  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

toplama al yada hiç alma... verdiğin 2 pc de kötü... haa görüntüde iyi ama içindeki anakart ram vs. gerçekten berbattır... kimse gidipte 6GB DDR3 kaliteli ram i 600TL e alırken 1900TL lik sisteme koymaz.. akıl var mantık var o özelliklerdeki kaliiteli bir pc nerden baksanız 2500TL civarında tutar... psu sistemi çalıştırmaya zor yeter belki 10-15Watt ile paçayı kurtarır... GTA IV açarsın ekran kartı tıkanır kalır... HD 5750 oyun için pek iyi bi ekran kartı değil...

internetten alışveriş yapmak istemiyorsanız gider mağzadan alırsınız orda zaten birleştiriyorlar sen alıp evde oyununu programını yüklüyorsun rahat rahat kullanıyorsun yani ha toplama almışsın ha hazır ama toplama daha kaliteli ve güçlü olur o ayrı...  kaç tane konu açmışsın forumu boşuna çöplüğe çevirmeye gerek yok...toplamada bişey yok parça birleştirmek kolay sadece sabır istiyor :D zaten çıkan kurulum klavuzlarında hepsini resimli olarak anlatılıyor :D

toplama ne fark eder dersen @cixboywin'e sor kralını görürsün xD aynı sistemin haazır halini alsan 1.5-2 katı para vericek olursun...

vatan bilgisayar'a güvenebilirsiniz.. isterseniz onlar kendileri birleştiriyorlar... size hazır olarka geliyor... direk kullanmaya başlayabilirsiniz :D yada bi format attırırsınız :D ama hazır pc e toplama fark atar bu da bi gerçek...

bu arada aidata daha iyi ama değmez... yanında bi tane 600-650 Watt psu da almanız gerekir yine toplama bilgisayar fiyatını geçer...