arkadaşlar antivirüs hakkında

HPQ-User
23-01-2010, 07:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tayfun sormuş:
arkadaşlar bende antivir premium antivirüs var eskiden pc çalıştıgında direkt olarak antivirüste köşede tarih ve saatin yanında onunda sizmegi olur du yani arka planda çalışıyodu aktif ti 1 haftadır arka planda çalışmıyo pc açıldıgında o köşeye simge gelmiyo ben pc mi daha hızlansın diye bütün başlayan programları kapattım heralde ondan oldu acaba oraya simge nede gelmiyo olabilir normalde antivirüs aktif halde geri nasıl getireblirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core 2 duo cpu
ass anakart 1 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.3; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

_eFeKenTLi_
23-01-2010, 08:55   |  #2  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

gorev cugunun uzerınde ıken fare sag tus ozellıkler de ozellestırı tıkla ordan antı vırusun sembolunu bularak her zaman goster secenegını sec .  ordan da olmaz ıse . belkı aclısta calısmaması ıcın kapatmıs da olabılırsın .bunun ıcın baslat / calıstır / msconfig / baslangıctan antı vırusun ıle ılgılı alanı bulup kutucugu ısaretle tamam de pc yı yenıden baslatman lazım . pc acıldıgında bır uyarı gelır . cıkan uyarıda kutucugu ıcı dolu olarak ısaretle tamam de .

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
23-01-2010, 09:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
gorev cugunun uzerınde ıken fare sag tus ozellıkler de ozellestırı tıkla ordan antı vırusun sembolunu bularak her zaman goster secenegını sec .  ordan da olmaz ıse . belkı aclısta calısmaması ıcın kapatmıs da olabılırsın .bunun ıcın baslat / calıstır / msconfig / baslangıctan antı vırusun ıle ılgılı alanı bulup kutucugu ısaretle tamam de pc yı yenıden baslatman lazım . pc acıldıgında bır uyarı gelır . cıkan uyarıda kutucugu ıcı dolu olarak ısaretle tamam de .
Evet bu uygulamayı yapıp ''avgnt'' adlı uygulamın yanına tik atıp pc yi yeniden başlatın.