arkadaşlar bi yardım lütfen

smtaydn
05-06-2012, 19:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

arkadaşlar toshiba a300-15a marka laptop kullanıcısıyım. ekran kartım ati mob. raden hd 3650, catalyst control center kurmak istiyorum ancak bi türlü yapamıyorum. yeni sürümler bazı laptoplar için uygun değil biliyorum. eski sürümlerden kuruyorum, win7 için kuruyorum vista için kuruyorum olmuyor. işletim sistemim win7. sürekli bişeler indirip kuruyorum ancak mouse sağ tık da catalyst control center bi türlü açamıyorum. oyunlarda pc nin kasmaması için gerekli bir uygulama ve 1 haftadır uğraşmama rağmen bir türlü halledemedim. yardımlarınızı bekliyorum.

REdbLACKI
05-06-2012, 19:54   |  #2  
REdbLACKI avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
654 mesaj

Arkadaşim bi daha ki seferinde biraz dada net açıklarsan derdini arkadaşların daha iyi yardımci olabilirler.Şimdi sen driverini mi kuramıyosun yoksa sadece CONTROL CENTERI mi ? Öncelikle iyi bir program ile MİKROB TARAMASI YAP...  İnternetten DRİVERİNİ bul indir,32 mi 64 bit mi DİKKATET. Makinedeki eski driverlerini hepsini sil.Yeniden kur,kurarken da CONTROL CENTER yüklenmesi lazım.Sağ tık ta görmek istiyorsan DENETİM MASASINDAN ayarlaman lazım. Kolay Gelsin.

smtaydn
05-06-2012, 23:29   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: REdbLACKI  
Arkadaşim bi daha ki seferinde biraz dada net açıklarsan derdini arkadaşların daha iyi yardımci olabilirler.Şimdi sen driverini mi kuramıyosun yoksa sadece CONTROL CENTERI mi ? Öncelikle iyi bir program ile MİKROB TARAMASI YAP...  İnternetten DRİVERİNİ bul indir,32 mi 64 bit mi DİKKATET. Makinedeki eski driverlerini hepsini sil.Yeniden kur,kurarken da CONTROL CENTER yüklenmesi lazım.Sağ tık ta görmek istiyorsan DENETİM MASASINDAN ayarlaman lazım. Kolay Gelsin.

hocam, laptop olduğu için benim ekran kartımın güncellemesi ati nin sitesinden yapamıyorum. ordan verilen güncel driverları kurarsam kabul etmiyor pc. benim sorunum control center kuramıyorum. kuruluyormuş gibi oluyor kurulum bitti diyor bilgisayarı yeniden başlatıyorum ancak ne sağ tıkta ne de başka bi yerde control center ın kurulduğuna dair hiç bir iz yok. toshibanın kendi sitesindeki driverları kurmam lazım ancak orda da control center ile ilgili hiç birşey bulamadım.

Banned
06-06-2012, 00:37   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

irfan-cicek@hotmail.com

beni msn ye ekle bir bakayım

Anroozha
06-06-2012, 00:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj

Sağ alt köşede gözüküyor mu ati simgesi ? eğer gözükmüyorsa büyük ihtimal yükleyemedin driver'ı .Ve amd'nin sitesinden hangi dosyaları indirdin onlarıda yazar mısın.

smtaydn
06-06-2012, 00:47   |  #6  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: khramn  
irfan-cicekhotmail.com

beni msn ye ekle bir bakayı

ekledim msn'e.

smtaydn
06-06-2012, 00:50   |  #7  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: Anroozha  
Sağ alt köşede gözüküyor mu ati simgesi ? eğer gözükmüyorsa büyük ihtimal yükleyemedin driver'ı .Ve amd'nin sitesinden hangi dosyaları indirdin onlarıda yazar mısın.

hayır orda da görünmüyor. daha önce bu işlemlerin hepsini yapmıştım ancak böle bir sorun ortaya çıkmamıştı. sağ alt köşede görünmüyor. amd nin sitesinden mecburen eski güncellemeleri indirmek zorundayım, çünkü laptop olduğu için yeni güncellemelerin altında bazı laptoplar yazıyor ve onlar için uygun olmadığını söylüyor. şu anda ekran kartım için en güncel sürüm 2009 yılından kalma olan 8.6 (ati mobility radeon hd 3650), ben de aynı yıldan olan catalyst'i kurmaya çalıştım.

smtaydn
06-06-2012, 02:40   |  #8  
OP Taze Üye
19 mesaj

arkadaşlar sorunu hallettim. daha önce böle bi sorun yaşayan varsa bilgisi olması açısından problemi "mobility modder" isimli bir program kullanarak hallettim.

Anroozha
06-06-2012, 12:18   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj
Alıntı: smtaydn  

hayır orda da görünmüyor. daha önce bu işlemlerin hepsini yapmıştım ancak böle bir sorun ortaya çıkmamıştı. sağ alt köşede görünmüyor. amd nin sitesinden mecburen eski güncellemeleri indirmek zorundayım, çünkü laptop olduğu için yeni güncellemelerin altında bazı laptoplar yazıyor ve onlar için uygun olmadığını söylüyor. şu anda ekran kartım için en güncel sürüm 2009 yılından kalma olan 8.6 (ati mobility radeon hd 3650), ben de aynı yıldan olan catalyst'i kurmaya çalıştım.

En güncel sürüm 25.4.2012 diye gözüküyordu,ben mi yanlış baktım acaba .