arkadaşlar bilge adam hakkında ne düşünüyorsunuz?

derbent_87
13-05-2010, 14:01   |  #1  
derbent_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
240 mesaj

bilge adam ankara kursuna yazılmayı düşünüyorum benim fazla bir bilgim yok sistem ağ alanında eğitim almak istiyorum.sizce bekleneni verebilecek bir yermi gidenler varsa düşüncelerini yazsınlar ayrıca fiyatları sordum çok pahalı altarnatif başka yerler varmı bu alanda?

mesut_illegal
13-05-2010, 23:08   |  #2  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

Dünyaca geçerli bir sertifika alacaksın.Fiyatların pahalı olması normal.

derbent_87
14-05-2010, 17:03   |  #3  
derbent_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
240 mesaj
Alıntı: mesut_illegal  
Dünyaca geçerli bir sertifika alacaksın.Fiyatların pahalı olması normal.
siz gittinizmi acaba verilen sertifika dünyaca ünlüymüş ama türkiyede ne işeyarayacak mesala,birsürü mühendis işsizken

uGuR.uK
14-05-2010, 18:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: hernani  
siz gittinizmi acaba verilen sertifika dünyaca ünlüymüş ama türkiyede ne işeyarayacak mesala,birsürü mühendis iş
bill gates'le steve jobs bir araya gelip senin kral mühendis olduğunu duyursalar Türkiye'de hiçbir şeye yaramaz. teknoloji açısından ne devlette nede özel sektörde böyle uğraşlara değcek imkanlar yok. varsa yurtdışı imkanın git bu kursa sonra birşekilde(uzun-kısa vaadede) dışarı kapak atarsın, yoksa öyle bir imkan bayılcağın paralara yazık. o  kadar söylüyorum.

derbent_87
14-05-2010, 22:01   |  #5  
derbent_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
240 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
bill gates'le steve jobs bir araya gelip senin kral mühendis olduğunu duyursalar Türkiye'de hiçbir şeye yaramaz. teknoloji açısından ne devlette nede özel sektörde böyle uğraşlara değcek imkanlar yok. varsa yurtdışı imkanın git bu kursa sonra birşekilde(uzun-kısa vaadede) dışarı kapak atarsın, yoksa öyle bir imkan bayılcağın paralara yazık. o  kadar söylüyorum.
evet bende sizin gibi düşünüyorum halk eğitime gitmek bile yeterlidir türkiyede,sen adama microsoft diyorsun adam yüzüne bakıyor daha ne olduğunu bilmiyor,dahası bu microsoft onaylı sertifika ile türkiyede nerde istihtam edebilirsinki?ben telofanda konuştum bana %90 başarı ortalamamız var falan dedi ama somut bir örnek göremedim.

mesut_illegal
15-05-2010, 11:44   |  #6  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj
Alıntı: hernani  
siz gittinizmi acaba verilen sertifika dünyaca ünlüymüş ama türkiyede ne işeyarayacak mesala,birsürü mühendis iş
yaa mühendisleri gözünüzde büyütmeyin o kadar 2 yıllık meslek yüksek okulundan mezun olan birisi bile 100'lerce mühendisten daha iyi program yazıyor ve daha çok bilgiye sahip.Format atmayı bilmeyen,sistem yapsıında haberdar olmayan bilgisayar mühendisleri bile var ki bunların da işsiz olması gayet normal.Ben Ünv. mezun olduktan sonra katılacağım Bilge Adam eğitimlerine aldığınız o Microsoft sertifikası sizi binlerce Bilgisayar Mühendisinden daha öncelikli olmanızı sağlıyor.Öyle parayı veren herkes o sertifikayı alıyor sanmayın.