Arkadaşlar çok acele format atmam lazım ama..

hamann7725
31-08-2008, 20:19   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Arkadaşlar benim pc çöktü ve çöken windowsta başka dosyalarım var kurtarmam gereken.Üstüne başka klasöre bi windows daha kurdum hani yeni windowsta çökenin user dosyalarına ulaşır kurtarır komple temiz bir format çekerim diye ama sanırım diğer eski windows'un kullanıcısı şifreliydi diye şu an onun dosyalarına ulaşamıyorum acilen yardımlarınızı bekliyorum.Çok teşekkürler....

dostca
31-08-2008, 20:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
175 mesaj

Sorun pek net anlaşılmıyor başka klasöre windows kuramazsın ancak başka diske olabilir.Biraz daha açık yazarsan arkadaşlar yardımcı olabilir.Disklerini formatlamadıysan ve çok önemli bilgilerin varsa tekrar kurmayı deneme  diski söküp başka bir pc de kurtarmayı denemende yarar var.

hamann7725
31-08-2008, 21:19   |  #3  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

örnekliyerek anlatayım. C:  de windows xp pro vardı.onda sistemsel bir hata çıkınca bende üstüne kurdum yani aynı diskte 2 windows var.Biri c:\WINDOWS diğeri ise C:\YENI   açılırken hangisiyle açılsın diye sorunca şu an home diyorsun çünkü yeni kurduğum xp home.ama prodaki kullanıcının dosylarını göremiyorum.Acaba prodaki kullanıcı şifreliydi ondan mıdır? Bunları görme imkanım var mı?

dostca
31-08-2008, 23:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
175 mesaj
hamann7725
örnekliyerek anlatayım. C:  de windows xp pro vardı.onda sistemsel bir hata çıkınca bende üstüne kurdum yani aynı diskte 2 windows var.Biri c:\WINDOWS diğeri ise C:\YENI   açılırken hangisiyle açılsın diye sorunca şu an home diyorsun çünkü yeni kurduğum xp home.ama prodaki kullanıcının dosylarını göremiyorum.Acaba prodaki kullanıcı şifreliydi ondan mıdır? Bunları görme imkanım var mı?
Tek bölüm üzerinde iki işletim olduğunu hiç görmedim çalışacağını sanmam ilk defa böyle bişey okuyorum çok ilginç böyle bir kurulumu nasıl kabul etmiş buda çok ilginç.
Benim bildiğim ayrı ayrı disk üzerine kurulur.
Bu durumda önceki işletim sistemine ulaşmanız mümkün değil dosyaların görünmemesi şifreyle ilgili bir durum kaynaklanmıyor kurarken format ister bu durumda silinmiş olabilir.
Gerçekten iki işletim sistemi olduğunu eminseniz şu yolu izleyerek bakmanızı öneririm
Bilgiyarım sağ tıkla özelliklerden Gelişmiş sekmesinden Başlangıç ve kurtarmadaki ayarları ve düzenleyi tıkladığınızda  boot not defterinde görebilirsiniz.

deadly_saw000
31-08-2008, 23:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

arkadaşım formatını daha sonrada recovery my files ile dosyalarını geri getirirsin...

[/url]https://www.chip.com.tr/forum/Silinen-Dosyalari-Geri-Kazanin-Program-Tanitimi_t70540.html[url]

dostca
31-08-2008, 23:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
175 mesaj
deadly_saw000
arkadaşım formatını daha sonrada recovery my files ile dosyalarını geri getirirsin...

[/url]https://www.chip.com.tr/forum/Silinen-Dosyalari-Geri-Kazanin-Program-Tanitimi_t70540.html[url]

Hızlı veya yavaş biçimlendirilmiş bir diskten veri kurtakmak imkansız bu programı ben bizzat denedim hiç bir şey bulamadı.

Osgn
03-09-2008, 02:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

yapılan aynı bölüm üzerine iki farklı kurulum değil. Farklı klasör ismi kullanarak kurulum. Sadece eski sistem dosyalarının üzerine yazılmaması için yapılan bir işlem. Bilgisayar açılırken işletim sistemleri seçenekleri menüsü karşınıza gelmez.

Eski kullanıcının şifreli olması kötü bir durum. Klasörlere nasıl ulaşılacağını ben de bilemiyorum, cevabı merakla bekliyorum...

xflood
06-09-2008, 13:32   |  #8  
Üye
72 mesaj

Şifreyi biliyormusun peki?