arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

muhibbi1
09-07-2007, 21:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

kısa bir süre önce anakartı gigabyte (945gzms2)ve ekran kartı 512 mb asus(ATI Radeon X1600 PRO ) olan bir bilgisyar topladım. Diğer teknik özellikler : 1 gb ram, pentium 2.8 dual core işlemci, asus 300w kasa. Oyun oynarken sorun yaşıyorum. Hemen hemen oynadığım bütün oyunlarda muhakkak bir eksiklik ortaya çıkıyor. Oyunlarda donma değil de zaman zaman takılmalar yaşıyorum. Ekran kartımla ilgili herhangi bir sorun yok. Onboard da da aynı sorunla karşılaşıyorum ve bir türlü çözüm bulamadım. Anakartımı asus olarak değiştirme kararı aldım. Sizce sorun ne olabilir? Ne yapmalıyım?

omessiah
09-07-2007, 22:02   |  #2  
Üye
82 mesaj

Valla ben toplayalı 2ay oldu PC yi...Ben mavibilgisayar .com a mail gönderdim topladığım parçalar uyumlu mu diye adamlar ilgiliniyor tavsiye ederim.Ama parçaları birçok farklı sieden topladım çünkü fiyatlar baya bir oynuyor bilgin olsun...

Son Düzenleme: omessiah ~ 09 Temmuz 2007 22:03
Z1mBaBwE
09-07-2007, 22:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

bence oynadıgın oyun eskı ıse ıslemcıde sorun cıkarıyo olabılır eskı oyunlarda mesela counter strıke gıbı oyunlar cıft cekırdekte sorun yasıyabılır bunun nedenı her iki çekirdeğe yüklenen verierin uyumsuzluk yapması yüzünden yani zaman gecikmeleri olur bu yüzden donmalar yaşanır tam anlatamadım ama :):) bir nevi çekirdek saatlerinde gecikme eski oyunlar tek çekirdeğe yapıldığı için yaw bu teknolojıyı anlamıyom kardesım ılla bır aksılık cıkarcakBeğendimBeğendim

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 09 Temmuz 2007 22:06
muhibbi1
09-07-2007, 22:26   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Yanıt  için teşekkürler kardeş. oynadığım oyun call of duty serileri. Aynı özelliklere sahip bir bilgisayar da arkadaşım topladı. Aynı oyunu ona kuruyorum. Hiçbir sorunla karşılaşmıyor. sütelik servisine ne  zaman götürdüysem sorun yok diyor. Ben de dediğim gibi anakartı değiştirmeyi düşünüyorum.