arkladaşlar laptoopla ilgili

cbrk35
15-10-2009, 15:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
444 mesaj

arkadaşlar benim bir laptoop vardı hp nin fakat aldık teknosadan 27 gün sonra bir arza yaptı arzada dııtttt diye bir ses çıkarıyordu ben bilgisayarı teknosayha gönderdim yani gatantisiyle olsun diye fakat pc 10 gün sonra geldi ve hiç bir hatası olmadını sölediler bize fakat biz pc yollarken açılmıyordu sonra eve geldi pc tuşları böle sert basıyordu tık tık sesler çıkıyordu bastımda 10 gün geçti kullandık öle fakat 10 gün sonra yine aynı arızayı yaptı tekrar teknosayha götürdük garantisiyle yolladık servise sonra bize yanıt geldi bilgisayarınıza sıvı teması olmuş bilgisayarınızın anakartına dökülmüş ve anakart deyişmesi lazımmış bizden 450dolar +kdv istediler fakat biz sıvı teması filan yapmadık bu teknosayha söledik fakat bizim yapabilceimiz bişi yok dediler bizde tüketici hakları mahkemesine başvurduk ilk mahkemede bize soru sormadılar hakim bizim onlara verdimiz kağıtları yani neyle ilgili başvurudmuz kağıtlar vardı onları inceledi ve mahkemeyi 1 ay sonrayha erteledi ve bize teknosa o 450 dolar işini telefonla bildirmişti bize kağıt vermediler onları ve bilgisayar onların elindeydi bilgisayarın mahkemeye gidip oırdan bilir kişinin incelemesini istediler ben hakkımı nasıl savunabilirim bu durumda?

nolur yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xxömür
15-10-2009, 15:28   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

TÜKETİCİ HAKLARI MAHKEMESİNE VERDİYSEN KAZANABİLİRSİN TABİİ LAPTOPTA ONLARDA SIVIYI ONLAR BİLEREK DÖKMEZLERSE İYİDİR

cbrk35
15-10-2009, 15:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
444 mesaj

yha  ben orda nasıl bir yanıt vermeliyim hakime yani azanmak için napılır bu durumda çünkü 1300 aldım lapto daa 1 ayu oldu kullananı