Arox'tan "Dijital Giyinme Kabini"

CHIP Online
29-03-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Arox Bilişim, Bilsar için gerçekleştirdiği "Dijital Giyinme Kabini" uygulamasıyla bir ilke imza attı

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/aro ... e-kabini_46252.html

Mobil Uygulamalar, İnteraktif Müze Uygulamaları, Artırılmış Gerçeklik, Yazılım Çözümleri, İnteraktif Tasarım ve Sosyal Medya Çözümleri konusunda uzmanlaşmış Arox Bilişim Sistemleri, mağazacılık sektöründe de dijital çağı başlattı. Yazılım temelli bir inovasyon şirketi olan Arox Bilişim, Bilsar için gerçekleştirdiği "Dijital Giyinme Kabini" uygulamasıyla bir ilke imza attı.


Arox Bilişim, kurulduğu 2009 yılından bu yana kullandığı yeni teknolojiler ile çözüm ortaklarına "ilk olma özelliği" taşıyan projeler geliştiriyor. Tekstil sektöründe 60 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve moda dünyasının yenilikçi isimlerinden biri olan Bilsar'ın Kanyon Alışveriş Merkezi'ndeki mağazası için Arox Bilişim tarafından geliştirilen sanal kabin uygulaması sektörde devrim niteliği taşıyor. Bu uygulamayla, mağazaya gelenler, denemek istedikleri kıyafetleri sanal olarak üzerlerinde görebiliyorlar. Tüm ürünlerin önceden tanıtılmış olduğu dijital kabin ekranının karşısına geçen kişi, arzu ettiği kıyafeti seçtikten sonra, sistem kıyafeti, kişinin ekrandaki görüntüsü üzerine monte ediyor. Hareket algılayıcılarına sahip bu teknoloji sayesinde kıyafeti birebir gerçeklikle üzerinde gören tüketici, istediği gibi hareket ederek, kıyafetin farklı açılardan görünümünü de gözlemleyebiliyor.


Arox Bilişim Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Sait Öksüz, dijital giyinme kabini gibi yenilikçi ve dikkat çekici dijital uygulamalara ilginin artığına işaret ederek, "Günümüz alışveriş davranışlarında sanal mağazalara yoğunluklu bir yaklaşım gözlemleniyor. Geliştirdiğimiz sanal kabin uygulamasıyla firmalar ilgiyi tekrar fiziksel mağazalara çekme konusunda tatmin edici sonuçlar sağlıyor" dedi.


Sait Öksüz, kuruluşlarından bugüne kadar Sabancı Müzesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Deniz Müzesi, Bursa Saat Müzesi gibi müzeleri dijitalleştirdiklerini de kaydederek "Arox Bilişim, rakiplerinden ayrışmak isteyen markalara, pazarlama verimliliği ve yüksek dijitalleştirme çözümleri sunuyor. Özellikle "Artırılmış Gerçeklik" ile herhangi bir görüntü üzerine, gerçek zamanlı 3D model, animasyon, film, ses gibi nesneler ekleyip, zenginleştirilmiş bir ortam sağlayan teknolojiyi başarıyla kullanıyoruz. Müzecilik, AVM, Turizm ve Organizasyon gibi sektörler tarafından sıklıkla kullanılan bu uygulama, sağladığı yüksek pazarlama verimliliğiyle, diğer sektörler tarafından da yoğun ilgi görmektedir" şeklinde konuştu.


Tüm Konu: Arox'tan "Dijital Giyinme Kabini"

Kaynak: www.chip.com.tr