Artık bu düğmeye basmayın!

CHIP Online
29-11-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Siz monitörünüzü hala düğmesine basıp mı kapatıyorsunuz? Bu işin çok daha iyi yolları var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/artik-bu-dugmeye-basmayin_30561.html

Resimlerle: Monitörünüz için en iyi 20 araç

Bilgisayar monitörleri azımsanmayacak derecede güç tüketirler. Dolayısıyla ihtiyaç duymadığınızda ekranı kapatarak enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Ancak Windows, bu iş için kullanımı kolay bir kısayol sunmuyor.

Bu sorunun birkaç çözümü var. Örneğin monitörünüzü elle kapatabilirsiniz. Ancak ekranınız farenizi hareket ettirdiğinizde uyanmayacaktır. Laptop'unuzun monitörünü kapatmanız ise mümkün değildir veya bu özellik bir yerlerde gizlidir. Laptop'unuzun kapağını kapattığınızda ekranın kapanmasını sağlayabilirsiniz, ancak bu da elle müdahale gerektirmektedir.

Uygulanması daha kolay çözümler

Sleeper adındaki uygulama, ekranınızı kapatmanızı sağlıyor, herhangi bir yükleme de gerektirmiyor; belleğinizde yer kaplamıyor. Uygulamaya bir kısayol tuşu atayarak veya simgesine çift tıklayarak monitörünüzü kapatabilirsiniz.

Kısayol tuşu oluşturma: Öncelikle uygulama için masaüstünüzde bir kısayol oluşturun. Bu kısayolun Özellikler sayfasına, oradan Kısayol sekmesine gelin. Kısayol tuşu alanından dilediğiniz bir klavye kısayolunu bu eylem için atayabilirsiniz.

Tüm konu: Artık bu düğmeye basmayın!

Resimlerle: Monitörünüz için en iyi 20 araç


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Monitörünüzü kullanmadığınız zamanlarda kapatıyor musunuz?