Artık DVD için DVD'ye gerek yok!

CHIP Online
12-09-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft "sanal DVD"yi gururla sunar: Peki ama "DVD'siz DVD" nasıl çalışacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/arti ... erek-yok_15174.html

Resimlerle: Adım Adım VHS'den DVD'ye kayıt

Microsoft ve Tesco geçtiğimiz günlerde resmi olarak "ev eğlence seyir keyfinin yeni nesli" olarak tanımladıkları "sanal DVD"yi duyurdular. Microsoft'un SilverLight teknolojisi üzerine geliştirilen bu sanal DVD konsepti aslında yeni çeşit bir dijital dosya ve bir DVD'nin tüm özelliklerine sahip.

Tüketicilerin tek yapmaları gereken şey internet üzerindeki sistemden bir DVD içeriğini satın almak. Daha sonra ilgili dosyaları indiren kullanıcılar bu sayede bir DVD'nin içeriğindeki her şeye sahip oluyorlar. Ayrıca sanal DVD internet bağlantısı ile DVD'nin içeriğini güncelleyerek fragman ve benzeri yeni içerikleri de ücretsiz olarak otomatik olarak indirebiliyor.

Konuyla ilgili olarak konuşan Tesco'dan Rob Salter şunları söyledi; "İlk kez olarak tüketiciler SilverLight'ın sunduğu olanaklar sayesinde DVD kalitesinde dijital filmlerinden çok daha fazlasını alabilecekler".

Tüm konu: Artık DVD için DVD'ye gerek yok!

İzleyin: DVD Oluşturma

Resimlerle: Adım Adım VHS'den DVD'ye kayıt

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu sanal DVD ilgi çeker mi?

turust
12-09-2009, 20:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

amerika'daki internet yapısını tam bilmiyorum ama türkiye'den iyi olsa gerek.dosya indirme konusunda sıkıntı yaratmazsa ,özellikle tek dvd nin 4.7 gb veri aldığını düşünürsek indirmesi epey zahmetli olur.amerikan halkının orjinal ürün kullanımı konusundaki tüketimini de göz önünde bulunduracak olursak bu iş tutar.silverlight ında reklamı olmuş olur hem de.

posicor
12-09-2009, 20:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
358 mesaj

geçici bir süre için belki evet ama gelecek hd stream'de bence, ileride bir filmi dosya olarak almayıp onu sanal kütüphanemize ekleyeceğiz, böylece istediğimiz yerden içeriğe ulaşabileceğiz

ev bilgisayarlarının (televizyonlarının, telefonlarının, müzik setlerinin, vb.) basit birer terminal olacağı günler çok uzakta değil

melen
12-09-2009, 21:23   |  #4  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Çekmez mi?

Fattur
14-09-2009, 01:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Sizce bu sanal DVD ilgi çeker mi?

Çekti Bile :)

Ciim
14-09-2009, 11:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
454 mesaj

benim ilgimi çekmez her seferinde internete bağlanıp onumu alıcam... 1 tb harddisk aldım doldu şimdi bi dizimi açsam 10 saniyeye açarım netten açıcamda dolucakta v.s üstelik ttnet altyapısıyla türkiye için hayal :) ilgi çekmez en azından benim ilgimi çekmedi

Umut_Pardus
14-09-2009, 18:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
184 mesaj
Alıntı: posicor  
geçici bir süre için belki evet ama gelecek hd stream'de bence, ileride bir filmi dosya olarak almayıp onu sanal kütüphanemize ekleyeceğiz, böylece istediğimiz yerden içeriğe ulaşabileceğiz

ev bilgisayarlarının (televizyonlarının, telefonlarının, müzik setlerinin, vb.) basit birer terminal olacağı günler çok uzakta değ

Umut_Pardus
14-09-2009, 18:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
184 mesaj
Alıntı: Ciim  
benim ilgimi çekmez her seferinde internete bağlanıp onumu alıcam... 1 tb harddisk aldım doldu şimdi bi dizimi açsam 10 saniyeye açarım netten açıcamda dolucakta v.s üstelik ttnet altyapısıyla türkiye için hayal :) ilgi çekmez en azından benim ilgimi ç
_hEro
14-09-2009, 18:47   |  #9  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

İlerde diğer firmaların desteğiyle daha kullanılabilir hala gelir.Film şirketlerinin, filmleri internetten divx olarak satmayı düşündüklerini daha önce duymuştuk.Bu yenilik(!) sayesinde aynı proje DVD formatlı vidyolar için uygulanabilir.Kutulu versiyondan daha ucuza satılacağıda öngörülürse , bu iş tutar gibi.<
Ben sadece film sektörünü ele aldım.Daha birçok alanda uygun hale getirilebilir.