Aruba ve Zebra Technologies

Soliter34
26-05-2021, 12:02   |  #1  
Soliter34 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
12 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2021

Aruba ve Zebra TechnologiesMobil Kullanıcı Deneyimi, Uygulama Performansı ve Ağ Operasyonlarına Eksiksiz Görünürlük Getiriyor


Gelişmiş yapay zeka destekli çözüm, cihaz dolaşım performansını gerçek zamanlı analiz ederek iş operasyonlarını, çalışma zamanını ve ses kalitesini iyileştiriyor

SANTA CLARA, Kaliforniya –  Mayıs 2021 – Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi Aruba (NYSE: HPE) bugün, veri dolaşımı esnasındaki kullanıcı deneyimleri ve uygulama performansına eksiksiz gerçek zamanlı görünürlük sağlayan, mobil cihazlarda gömülü kullanılabilen yeni çözümünü duyurdu. Kenar Teknolojilerde yüksek performans getiren çözümleri ve iş ortaklarıyla öne çıkan inovatif şirket Zebra Technologies’le beraber geliştirilen yapay zeka yazılımı Aruba User Experience Insight (UXI), Zebra’nın mobil bilgisayarlarına gömülü olarak gelir ve gerçek zamanlı ses ve veri trafiği analizi yapar. Böylece mobil uygulama, Wi-Fi bağlantısı, dolaşım ve ses performansını etkileyebilecek sorunları önceden tespit eder. Aruba UXI tarafından sağlanan erken uyarı mekanizması, iş açısından kritik uygulamaların ve son kullanıcı deneyiminin etkilenmemesi için sorun giderici işlemleri bildirir. Böylelikle daha yüksek çalışma süresi, artan verimlilik ve daha hızlı sorun giderme sağlanır. 

Bugün yapılan açıklama, dikey pazarları kapsayan kritik operasyonel sorunları ele alan inovatif, mobil tabanlı teknoloji çözümlerini piyasaya sunmak için Aruba’nın Zebra’yla uzun soluklu ilişkisine dayanıyor. Aruba’nın yapay zeka tabanlı UXI aracılarının ağ ve uygulamaları test yetenekleri, cihaz seviyesindeki görünüm ve ağın önceden analiz edilmiş içgörülerini meydana çıkarmak için Zebra’s Worry-Free Wi-Fi Edge Insights™ ile uyum içerisinde çalışır. Sonuçları ise Aruba’nın sezgisel UXI panelinde görüntülenir.

Zebra Technologies’in küresel ürün yönetimi ve kurumsal mobil iletişim portföyünden sorumlu başkan yardımcısı Julie Johnson, “Zebra, WorryFree Wi-Fi Edge Insights’ı üstün cihaz iletişimi ve yönetim hizmetleri sunmak için geliştirdi. WorryFree Wi-Fi Edge Insights şirketlere üretkenlik, verimlilik ve kârlılığı doğrudan artıran kenar katmanından buluta erken uyarı sistemini sağlayacak.”

Buradaki çözüm, simüle edilmiş veya geçmiş verinin, canlı veriyle aynı doğruluk düzeyini sağlayamadığı durumlarda performans sorunu yaşayan cihazlardan gözlemledikleriyle toplama, analiz ve sorun gidermeyi BT ekipleri için otomatize hale getiriyor. Örneğin, zemin seviyesinde dururken, forkliftle hareket halindeyken ya da depodaki rafın en tepesine çıkarken bağlantı ve ses performansı, önemli ölçüde değişkenlik gösterebilir. Aruba’nın UXI aracılarıyla Zebra Worry-Free Wi-Fi Edge Insights’ın birleşimi bu tür farklılıkları açığa çıkararak, BT ekibinin hem lokalde hem de uzaktan kusursuz bir şekilde çözümleri hedeflemesini sağlayacaktır. Veri toplamanın gerçek zamanlı doğası gereği bu, kısa süreli olayların bile yakalanıp, analiz edildiği anlamına gelir.

Hem Aruba’nın Platinum iş ortağı olan, hem de Zebra PartnerConnect Premier Solutions’un iş ortağı HarborTech Mobility’nin mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Brian Ray, “Şirketler dijital dönüşümlerini hızlandırdıkça, anlamlı içgörüler elde etmek adına iş süreçlerini doğrudan etkileyen ve analiz edilmesi gereken veri miktarı katlanarak artıyor” diyor ve ekliyor: “Veri biliminden sonuna kadar yararlanmak, eldeki kaynaklar kadar mümkündür. Mobil cihazların açığa çıkardığı veriler performans ve sorun giderme bilgisi için altın değerindedir. Çünkü buradaki veri ağ, hizmet ya da uygulama sorunları yaşayan cihazın kendisinden, doğrudan kaynağından gelir.”

Zebra mobil bilgisayarlar ve diğer Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları tarafından açığa çıkan büyük miktardaki veri, yapay zeka yetenekleriyle anlamlı bir şekilde toplanabilir, analiz edilebilir ve harekete geçirilebilir. Aruba, ağ ve uygulama performansını otomatik bir şekilde takip eden yapay zeka uygulamasında çığır açmış durumda. Aruba’nın yapay zeka operasyonları (AIOps) takımının bir parçası olan Aruba UXI, yapay zekayla güçlendirilmiştir ve Olay Tespiti özelliğiyle birlikte hizmeti etkileyen değişiklikleri tespit ettiğinde otomatik olarak tanımlar ve uyarı verir. Bulut tabanlı hizmet, BT ekiplerinin sorunları iş operasyonlarını etkilemeden önce çözmesine ve çoğunlukla takip edilmesine gerek kalmadan, aşırı sayıdaki uyarıların en aza indirilmesine olanak tanır. Yapay zeka operasyonları, Kenar Teknolojileri otomatikleştirmek, birleştirmek ve güvenliğini sağlamak için tasarlanan, sektörün ilk bulut yerel platformu Aruba Kenar Servisleri Platformu (Aruba ESP) içinde bir hizmet olarak çalışır.

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi Aruba’nın IoT ve stratejik iş birliklerinden sorumlu başkan yardımcısı Michael Tennefoss, “COO’lar operasyonel verimliliği artırmaya, aksama süresini azaltmaya ve nitelikli iş gücünden en iyi şekilde yararlanmaya odaklanmıştır” diyor ve ekliyor: “En can sıkıcı sorunların çoğu doğası gereği ani gelişir ve bu sorunları gidermesi aşırı derecede zordur. Gerçek zamanlı bilgileri doğrudan kaynağında yakalamak, neler olduğuna dair en aydınlatıcı görüşe ve bu sorunun nasıl düzeltileceğine dair bilgiye ulaşmayı sağlar. İşte tam olarak da bu yüzden Zebra’nın yeni Worry-Free Wi-Fi Edge Insights ile Aruba’nın UXI’ın birleşimi başarıya ulaşıyor.”

Aruba UXI, 2021 Ekim ayı itibarıyla satışa sunulacak. Hedef pazarlar arasında sağlık hizmetleri, konaklama, lojistik ve perakende uygulamaları bulunuyor. Daha fazla bilgi veya süregelen programa erken aşamada erişim için lütfen Aruba temsilcinizle irtibata geçin.


Ek Kaynaklar:


  • Blog: Yapay Zeka Operasyonlarınızın IQ’sunu Aruba Kullanıcı İçgörüleriyle Artırın
  • Blog: Geleneksel Wi-Fi Sorun Giderme Mekanizmaları BT Ekibiniz ve Çalışanlarınız için Problem mi Oluyor?
  • Video: Zebra Cihazlarınıza Aruba UXI Uygulamak