Aşırı Isınma ve Mavi Ekran

AfraYavuz
22-06-2013, 00:52   |  #1  
AfraYavuz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Bilgisayarım Max. Power Saving modunda iken herhangi bir sorun yaşamıyorum ısınma, kapanma gibi sorunum olmuyor. Fakat oyuna girince çok kasıyor oyun oynatmıyor. Bende haliyle High Performance moduna alıyorum oyun kasmıyor fakat 15 dakika sonra pc kapanıyor ve ardından mavi ekran geliyor. Isındığı için yaptığını biliyorum hwmonitör programında gözlemledim fan devri ve ısı aşırı derecede artıyor. Bunun için sorunumu kesin çözücek bi soğutma sistemi önermenizi rica ediyorum. 
İlgilenen, ilgilenmeyen herkese şimdiden teşekkür ederim :)

Sistem Özellikleri:

Win7 32 bit İşletim Sistemi

4 gb DDR3 Ram

2 gb DDR3 Geforce GT 630 Ekran kartı

Asus m5a78L ANAKART

AMD fx-8150 Eight Core Processor İşlemci

DiamondMines
22-06-2013, 01:20   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: AfraYavuz  
Bilgisayarım Max. Power Saving modunda iken herhangi bir sorun yaşamıyorum ısınma, kapanma gibi sorunum olmuyor. Fakat oyuna girince çok kasıyor oyun oynatmıyor. Bende haliyle High Performance moduna alıyorum oyun kasmıyor fakat 15 dakika sonra pc kapanıyor ve ardından mavi ekran geliyor. Isındığı için yaptığını biliyorum hwmonitör programında gözlemledim fan devri ve ısı aşırı derecede artıyor. Bunun için sorunumu kesin çözücek bi soğutma sistemi önermenizi rica ediyorum. 

Sistem Özellikleri:

4 gb DDR3 Ram

Asus m5a78L ANAKART

AMD fx-8150 Eight Core Processor İş

Güç kaynağın kaç watt?

AfraYavuz
22-06-2013, 01:30   |  #3  
AfraYavuz avatarı
OP Taze Üye
8 mesaj

400 Watt.

DiamondMines
22-06-2013, 01:51   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: AfraYavuz  

Sistem Özellikleri:

4 gb DDR3 Ram

Asus m5a78L ANAKART

AMD fx-8150 Eight Core Processor İş

Contact 30 veya Hyper 212 işini çözer sadece işlemci ısınması sorunun varsa. Başka bir donanımsal bir sorun da olabilir.

APATAY
22-06-2013, 01:56   |  #5  
APATAY avatarı
Üye
59 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Contact 30 veya Hyper 212 işini çözer sadece işlemci ısınması sorunun varsa. Başka bir donanımsal bir sorun da olabilir.

[COLOR=gray]         Hyper 212 yi çok sevdim ben. Bugün kullanıyorum. 100 Derecede çalışıyordu benim PC . Sorunlu biraz. Şimdi 45 diyor. Zorlayınca 55 oluyor 60 oluyor.           [/COLOR]