Assasin Creed Revelations Sorunu yardımm

kaantezcan26
12-02-2012, 14:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
189 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Benim i5 işlemcili, nvidia geforce gt420m 1024 mb ekrankartlı, 3gb ramlı bi laptobum var ( Acer as5742g ) .
Can you run it ten baktığımda hepsi tamam oynatabileceğimi söylüyor. Ayrıca arkadaşım intel pentium işlemci 2gb ramla falan kasmadan oynadı. Fakat ben ne yaptıysam benim oyun hala kasıyor. ( Oyunu sildim baştan yükledim, patch 1.01, 1.02 fln yükledim. Nvidia denetim masası saten yüksek performanslı nVidia işemcisi seçili fakat hala kasıyor.) Bu neden arkadaşlar lütfen yardımcı olunn !!

thedevil01
12-02-2012, 14:25   |  #2  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Oyun çözünürlüğünü düşür

Kapalı Hesap (128169)
12-02-2012, 15:20   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

O oyunu oynamak zaten çok kolay değil ki. Sen yine de ekran kartını güncelleyip tekrar oyunu oynamayı dene. Full ayarlarda açması mümkün değil. Bir ihtimal düşük ayarlarda oynayabilirsin.
Bence pek de doğru söylemiyorsun oyun işlemci olarak en düşük 1.8 GHz Intel Core 2 Duo E4300 or 2.4 GHz AMD Athlon 64 X2 4600+  istiyor ki eğer senin kastın pentium4 veya pentium3 ise o işlemcilerle oyunun açılması dahi mümkün değil.
Senin işlemcin yeterli fakat aynı şeyi ekran kartın için de söyleyemem.Sen ekran kartını güncelleyip bilgisayarıda virüslerden ve kayıt defteri gibi hatalardan arındırıp tekrar dene.
Elindeki laptop da çok iyi olmadığı için ısınma problemleri de yaşıyor olabilirsin.
Ayrıca aynı özelliklere sahip bir masaüstü bilgisayar ile dizüstü bilgisayarı da karşılaştırırsak masaütü daha iyi performanslarla gelecektir ki bunu da internetteki oyun videolarında bulabilirsiniz. Mesela benim laptop'um da GT220M ekran kartı var. NFS The Run'ı en düşük derecelerde dahi kaldırmazken aynı şeyi masaüstü için söyleyemiyorum çünkü internette izlediğim videoda diğer donanımlar hemen hemen aynı özellikte olmasına rağmen aynı ekran kartıya oyunu oynayabiliyor.
Can You Run It ? sadece donanım özelliklerine bakarak cevabı veriyor. Yani performans testi gibi şeyler yok. Genelde yanlış cevaplar da verir zaten. 
Ram olarak 3GB kullanıyorsun bu da bir kayıp. Ayrıca Windows 7 kullanıyorsan daha fazla Ram yiyecektir. Ram'de de sorun çıkarabilir. Sana bazı programlar ve tavsiyeleri aşağıda belirteceğim. Olursa olur. Olmazsa çok fazla sıkma kendini

1- Nvidia'nın resmi sitesine girip ekran kartının en güncel driverını indirip kurun.
2- HiJackThis,Advanced System Care, CClenaer, Registry Booster gibi programlarla bilgisayarının hatlarını çözdürün.
3- Kaspersky PURE yada Kaspersky Anti-Virus ile bilgisayarını tarat.
4- Game Booster programını kullanın. Bu program oyuncular için bazı programları kapatıp bir miktar Ram'i serbest bırakır ve işlemcinin daha az yorulması için bilgisayarınızı en yüksek performanslı hale getirmeye çalışır.
5- Daha sonra oyuna girin

Çözümü bu. Olmazsa bilgisayarınız oyun için yeterli değil demektir.

kaantezcan26
12-02-2012, 15:52   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
189 mesaj

Saol kardeşim iyi demişsin deniycm bunları ( ekran çözünürlüğünü 1366x768 den daha fazla düşürürzem ekranın 1 kısmı kullanılmıyor yani oyunu ekranın yarısında oynayabiliyorum)

Kapalı Hesap (128169)
12-02-2012, 15:55   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

ekran çözünürlüğünü 1280x1024 yaparsan tam ekran oynayabilirsin. Ayrıca 1024x768 yaptığında tam ekran olmazsa bunu nvidia denetim masasından yapabiliyorsun. Bilgisayarım şu an yanımda olmadığı için anlatamayacağım onu. İnternetten araştırırsın.

Qromodynmc
12-02-2012, 16:03   |  #6  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ekran kartının çözünürlüğünü 1280*720 yaparsan tam ekran olur,orantıyı bu şekilde tutuyor,Onun dışında antialiasing vs efektler açıksa kapat,Son birşeyde Eğer cihazınızda optimus varsa onboard ekran kartının değil gt420nin aktif olduğuna emin olun.