Asus A8V Anakart Sata DVD Writer BİOS da görmüyor

sezarkey
30-08-2009, 06:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Asus A8V Anakartım var sata girişli samsung dvd writer aldım windows açıldığın gayet temiz ve hızlı çalışıyor kopyalama ve okumada sorun format atmak istediğim zman bootda gösteremedim daha doğrusu bios menüsünde dvd görmüyor dvd le alakalı hiç bişey yok Bi YERDE GÖRMÜŞDÜM AYNI SORUNU SONRADAN BİRİ HALLETMİŞ SETUP KISMINDAN RAIDI KISMINI NON-RAID YAPACAKSINIZ DİYOR ÖLE BİŞEY YOK BIOS MENÜSÜNDE nedir bu bilgilendiriseniz sevinirim

Anket
sezarkey
30-08-2009, 07:01   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

windows açıldığın gayet temiz ve hızlı çalışıyor kopyalama ve okumada sorun yok sadece bios menüsünde görmüyor

sezarkey
06-09-2009, 22:56   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

okadar chip dergilerini takip ediyorum meğer boşamış bu aydan itibaren dergi üyeliğimide iptal ediyorum bu siteye uğramıyorum artık

teoman_gemiler
28-02-2011, 19:57   |  #4  
teoman_gemiler avatarı
Yeni Üye
21 mesaj

Boottan -Boot device priority- buradan ilk baştaki seçeneği cd dvd yap ikinci seçeneği harddisk yap f10 bas çık yeniden başlatacak görmesi lazım eğer olmassa boot menüsünde f7 ye bas enter sıfırlar ayarları f10 bas kaydeder yeniden başlar yeniden boota gir ilk seçneği cd dvd yap ikinci harddisk görmesi lazım olduki yine görmedi sata kabloları değiş veya anakartın üstündeki pili çıkar pilin altındaki yere tornavidayla basılı tut kapalıyken sıfırlasın yeniden gir ayarla uğraş işte seçeneklerden bir kısmı bunlar yararlı olması lazım

Son Düzenleme: teoman_gemiler ~ 28 Şubat 2011 19:59