ASUS DVD RW ı olan arkadaşlar!!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
bigen
14-05-2005, 15:04   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

Özellikle asus markaya sahip olan arkadaşlar;ben en çok desteklediği medyalar hakkında tecrübelerinizi merakediyorum.
Gerçi benim henüz DL ve 8-16x medyalarla işim olmadı ama acaba mesela
DMS nin 8-16x ve varsa DL medyalarıyla yazmayı denediniz mi?
Gerçi "chip"in inceleme yazısında DMS 8X medyaları desteklemiyor demişti ama belki dms bu konuda gelişmelere gitmiştir....
asus un sitesine gittim.pek alternatif yok;sanki yarmaz çocukların yemek beğendiği gibi medya beğeniyor gibime geldi.
şu ana elimde fly ın4x medyaları var ve dms 4x de de çalışma yapmıştım
sorun yok.Sorum şu:
sony,tdk,maxell gibi kaliteli medyaların dışında hangi ucuz medyalarla randıman alırım 8-16x ve DL lerde???

daywalkersdu
16-05-2005, 16:46   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

slm.Bende asus 16x4x4x16 var ve şimdiye kadar hiçbir medya seçmedi.ucuz medyaya gelince carsıdan aldıgım iki cesit (tanesi 500.000)medyaya bile yazdı ve sorun cıkarmadı ama medyalar 4xlikti.çift katmanlıya şimdiya kadar hiç yazmadım.Cunku tek yazımlıklarını 19 ytl dediler bana biraz pahalı geldi.

bigen
17-05-2005, 09:49   |  #3  
OP Üye
85 mesaj

Haklısın; şimdilik daha DL için erken ama yarın öbürgün standart hale gelince sıkıntı yaşar mıyız onu merak ediyorum ben....

jaina
17-05-2005, 17:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Arkadaşlar ilk olarak
şu an elinizdeki meda x8 olsa dahi, önemli veri yaziyorsaniz x8 hizinda YAZMAYIN.
Bu ayki chipdede belirttiği gibi bu hizda yazdiğiniz zaman bazi dosyalari hiçbir optik okuyucu okuyamiyor.
O yüzden film/data gibi şeylerde 4/2 hizin kullanin.

ben DMs, fly, sony, tdk, fujitsu... denedim.
Ancak en hesaplı ve kalitelisi MEMOREX. 10 tanesi 11 milyon.
Eğer dms alırsan her zaman keleklik yapabilir ancak ucuz. Fujitsu, sony gibi kaliteli alırsanda tanesi 3 milyona felan geliyor ki fazla bence. ( film kopyalayan biriyim, kendim için...., memorexe döndüm dms ve fly ile baya yazdiktan sonra.)

bigen
17-05-2005, 17:41   |  #5  
OP Üye
85 mesaj

Arkadaşım değerli bilgilerine teşekkürler;bu arada seninki de asus du değil mi?