ASUS F3F LAPTOP TA EKRAN KARARMASI !

HPQ-User
04-10-2009, 17:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

brkblaster sormuş:
ASUS F3F MARKA laptop umla bugun film izlerken bir anda ekran gitti. laptobun baska tum ozellıklerı calısırken sadece ekranı karardı sankı bırısı Fn F7 tuslarına basıp lcd ekranı kapattı. ordan acmaya calıstım acıldı ekran ve 1 sn. durup gene kapandı. Ekran parlaklıgını en dusuk seviyelerıne getırıp tekrar fn f7 le  ekranı actım bu sefer calısmaya basladı. Intelın son vga driver ını yukledım. IINternet arastrmalarımda bu sorunun xp ıle alakalı olabılecegını soyledıler fakat 2.5 yıldır kullanmaktayım. Aynı zamanda ekran kararınca laptobun kapagını kapatıp tekrar acıorum ve ekran gelıo bı sn sonra gene gıdıyor. Bıldıgınınz uzere asus ların en buyuk sorunu olan kasa catlaması bende de var. Ama bu sorun durduk yerde bı anda yasandı. Yardımcı olabılırsenınz sevinirim en azından ne yapamam gerekiyor. Bu arada pc guc seceneklerını ve ıntel gma programındakı tum ayarları degstrdım falat herhangi bir düzelme olmadı. Yardımınızı bekliyorum iyi akşamlar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core2 duo 1.66 , 224 mb ekran butunlesık ıntel gma ekran kartı ,  100 gb hd, 1024 ram....... XP yuklu

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3