asus hd7770directcu 1gb 128 bit gddr-5 v2 testi

ekrem_ustun
11-03-2013, 13:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

amd üretimi ati ekran kartları...
yazılımsal desteğin 10 üzerinden 5 ancak verilebilen...
teknik değerlerin yüksek olmasına rağmen yazılımsal desteğin yetersiz kalmasından dolayı benchmark ekran kartı testlerinden gücünün ancak %25-35'ini ancak kullanabilen (oyunlar dahil) bu facia ötesi ATİ veya AMD ATİ (yeni adıyla AMD) ekran kartlarından uzak durun...
Yani arabanızdaki tüm materyaller mercedes olmasına rağmen araba lastiği olarak kağnı arabalarındaki tekerleğin kullanıldığını düşünün...
ben aldım pişman oldum aman ha siz almayın... işlemci içindeki ekran kartı bile daha yüksek değerler alıyor... Mantıken imkansız gibi gözükse de aşağıdaki test sonuçlarına ve oynadığım oyunlara göre hayli mantıklı oluyor...
bu yazıyı aşağıdaki benchmark test sonuçlarına göre yazdım...

"3DMark11, Heaven Benchmark 4.0, Resident Evil 6 Benchmark, Passmark BurnInTest, FurMark, Passmark PerformanceTest..."

Teste konu bilgisayarım ise;

işlemci : intel core i5 - 3570k (3.4 Ghz). (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)
anakart : asus pz877-v le. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)
bellek : 4 gb*2 adet kingston HyperX 1600 mhz ddr-3. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir. hatta 16 gb g skill marka ramleri geçmiştir)
sabit disk : 1 tb Western Digital Caviar Black 64 mb cache sata 3. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)
Ekran kartı : asus hd7770directcu 1 gb 128 bit gdd-5 v2 (BERBAT ÖTESİ)
Kasa : Thermaltake vs 9000 serisi element T 700 watt. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)

monitör : asus vs228h
işletim sistemi : Windows Professional 64 bit (SP1)
.Net sürümü : v4.0.30319
DirectX sürümü : 11
PCI 3.0 desteği : hem ekran kartı hem de anakartta mevcuttur.

yazılımsal olarak destek : AMD'nin ve Asus'un en son yazılımları indirilip kurulmuştur. Alınan değerler ise kalan bir iki tel saçımı da imha ettirecek kadar kötüdür... :(((

ilgili test sonucu aşağıdadır.

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
  • OEM
  • Windows 7 Proffessional 64-bit
  • Intel CORE İ5 3570K
  • ASUS P8Z77-V LE
  • AMD (ATI) ASUS HD7770
  • onboard
  • Microsoft Internet Explorer 10
  • Avira Antivir Personal Free
  • 8192 MB
  • Symbian
  • - Tabletim yok -
DiamondMines
11-03-2013, 18:42   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: ekrem_ustun  
amd üretimi ati ekran kartları...
yazılımsal desteğin 10 üzerinden 5 ancak verilebilen...
teknik değerlerin yüksek olmasına rağmen yazılımsal desteğin yetersiz kalmasından dolayı benchmark ekran kartı testlerinden gücünün ancak %25-35'ini ancak kullanabilen (oyunlar dahil) bu facia ötesi ATİ veya AMD ATİ (yeni adıyla AMD) ekran kartlarından uzak durun...
Yani arabanızdaki tüm materyaller mercedes olmasına rağmen araba lastiği olarak kağnı arabalarındaki tekerleğin kullanıldığını düşünün...
ben aldım pişman oldum aman ha siz almayın... işlemci içindeki ekran kartı bile daha yüksek değerler alıyor... Mantıken imkansız gibi gözükse de aşağıdaki test sonuçlarına ve oynadığım oyunlara göre hayli mantıklı oluyor...
bu yazıyı aşağıdaki benchmark test sonuçlarına göre yazdım...

"3DMark11, Heaven Benchmark 4.0, Resident Evil 6 Benchmark, Passmark BurnInTest, FurMark, Passmark PerformanceTest..."

Teste konu bilgisayarım ise;

işlemci : intel core i5 - 3570k (3.4 Ghz). (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)
anakart : asus pz877-v le. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)
bellek : 4 gb*2 adet kingston HyperX 1600 mhz ddr-3. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir. hatta 16 gb g skill marka ramleri geçmiştir)
sabit disk : 1 tb Western Digital Caviar Black 64 mb cache sata 3. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)
Ekran kartı : asus hd7770directcu 1 gb 128 bit gdd-5 v2 (BERBAT ÖTESİ)
Kasa : Thermaltake vs 9000 serisi element T 700 watt. (yapılan diğer testlerde kendisinden beklenen değeri vermiştir)

monitör : asus vs228h
işletim sistemi : Windows Professional 64 bit (SP1)
.Net sürümü : v4.0.30319
DirectX sürümü : 11
PCI 3.0 desteği : hem ekran kartı hem de anakartta mevcuttur.

yazılımsal olarak destek : AMD'nin ve Asus'un en son yazılımları indirilip kurulmuştur. Alınan değerler ise kalan bir iki tel saçımı da imha ettirecek kadar kötüdür... :(((

ilgili test sonucu aşağıdadır.

O program birşey ifade etmez. Direk oyunları test et FRAPS ile ve FPS değerlerini paylaş. Şu anda Far Cry 3 ve Hitman Absolution da AMD lider FPS değerlerinde. Diğer oyunlarda hemen hemen aynı performansı veriyor. nVIDIA en son çıkan sürücüleri ile dengeledi herşeyi. 2 hafta önce çok değişikdi herşey. Tabiki nVIDIA'nın da optimize olan oyunları var. AMD ye direk çok berbat demek basit kaçıyor direk. 

Ekran kartlarını değerlendirirken aşağıdaki eşleştirmeyi göz önünde bulundur: 

GTX650 vs. HD7750/HD7770

GTX650ti vs. HD7850

GTX660 vs. HD7870

GTX660ti vs. HD7950 

GTX670 vs. HD7970

GTX680 vs. HD7970 OC 6GB

GTX690 vs. HD7990 

GTX Titan vs. HD7970 x2 ROG Ares II

ekrem_ustun
11-03-2013, 22:49   |  #3   ÇÖZÜM
OP Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
O program birşey ifade etmez. Direk oyunları test et FRAPS ile ve FPS değerlerini paylaş. Şu anda Far Cry 3 ve Hitman Absolution da AMD lider FPS değerlerinde. Diğer oyunlarda hemen hemen aynı performansı veriyor. nVIDIA en son çıkan sürücüleri ile dengeledi herşeyi. 2 hafta önce çok değişikdi herşey. Tabiki nVIDIA'nın da optimize olan oyunları var. AMD ye direk çok berbat demek basit kaçıyor direk. 

Ekran kartlarını değerlendirirken aşağıdaki eşleştirmeyi göz önünde bulundur: 

GTX650 vs. HD7750/HD7770

GTX650ti vs. HD7850

GTX660 vs. HD7870

GTX660ti vs. HD7950 

GTX670 vs. HD7970

GTX680 vs. HD7970 OC 6GB

GTX690 vs. HD7990 

GTX Titan vs. HD7970 x2 ROG Ares

sayın arkadaşım önerin yanlış...

neden yanlış anlatayım.

1-) sorunumu tam olarak okumamış veya anlamamışsın.

2-) 6 adet benchmark testi ile test yaptığımı da yazdım. onlarda da döküldü.

3-) performans test olayında ise sadece onun ekran görüntüsü aldım. diğerlerinin de var. lakin performans test şile olsa bile asus hd7770 olan bir kartın 5770'e geçilmesi ve hatta intel hd4000'e geçilmesi anormal değüildir de ya nedir?

4-) bendeki kart mercedes ayarında ve ücretinde lakin performansı hacı murat gibi...

5-) oyunlardan ise crysis, fifa manager 2010, command & conquer serisi, need for speed the run ve most wanted oyunlarında da döküldü. ben bu yüzden berbat diyorum. berbat dememdeki sebep ise yazılımların (driver) beş para etmediğidir.

6-) windows framework güncellemesinde, directx gncellemesinden sonra kartım hepten sapıtıyor.

7-) son olarak bu kart iyi lakin yazılımı kötü... ati serilerinin en büyük hatası adam akıllı yazılımcı çalıştırmamaları o yüzden testlerde yerlerde sürünüyorlar...

umarım düşüncelerin değişmiştir...

ekrem_ustun
11-03-2013, 22:50   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

oyunlarda genel olarak NVIDIA üstün... 3 boyutun efsanesi 3dfx'i nvidia satın aldı. ayrıca amd, ati'yi işlemci mantığı ile üretmeye çalışıyor. pazar payını koruytabilmek için teknolojiye ve yazaılıma değil düşük fiyat politikasına güveniyor...

hellmaster44
12-03-2013, 01:43   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

BU KONUDA SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM ATI DRİVER İ 3.0 VERSİYONUNU YÜKLEDİM PC DE BİR ŞEY YOKTU

8.0 VERSİYONU YÜKLEDİM EKRAN BOZULDU HİC BİR ŞEY GÖRÜNMÜYOR ÇÖZÜNÜRLÜK AYARLANMIYOR

50 KERE BELKİ YENİDEN BAŞLATTIM ATI BEŞ PARA ETMEZ