Asus P4P800 se HELP HELP HELP

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
m.fırat
21-11-2005, 22:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

Arkadaşlar üç hafta evvel internetten bu anakartı aldım.2. el ...
Anakart elime ulaştığında çok temiz bir anakart olduğunu gördüm.Bendeki işlemcim. 1,6 Ghz P4 (Williammate 478 pin) old. için herhalde desteklemedi.Biostan ses bile çıkmadı...Ekran kartı ısınıyo,ramlar ısınıyor...Gelgelelim çalışmıyor.
Bende gittim 3 Ghz Prescott işlemci aldım.Koydum..Nafile...
Çalışmadı ve hatta 300 watt lık güç kaynağımda gitti..Eski bileşenleri taktığımda güç kaynağını bağladım anakart ışığı yandı ama sistem aktif hale geçmiyordu.İki gün içinde de Tagan 480 wattlık g .kaynağı aldım ama şimdide denemektem korktum.Daha sonra fazla uğraşmayayım diye abit Aı7 aldım.Sistem kusursuz çalışıyordu ama aklım eski anakartta kaldı...Ne yapmalıyım anlayamadım internetten araştırdım.Biostan Post tan epromdan olabileceği kanaatine vardım
Ya sizce?

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

darkstar
22-11-2005, 20:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,029 mesaj

cok temiz bi anakart oldugunu gordum demissin nasil anladin^
denemeden gorerek boyle seylere karar vermek yanlis hatta sadece sistemi aciyo olmasi bile yeterli degil anakartin tamaminin denenmesi gerekiyo bu yuzden bence tanidik insanlarin disinda ve geri alma garantisi vermeyen yerlerden   alis veris yapmak buyuk bi hata cunku gordugun gibi verdigin para bosa gitmis hemde her bi kurusu.... sorunun nerden oldugunu anlamak icin bi ton sey denemek lazim burdan hic bi sey soylenemez hatta denesek bile anlayamaybiliriz