asus p5gpl-x model için ekran kartı

certycam
20-04-2009, 13:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

asus için ekran kartı almayı düşünüyorum. şu an üstünde "asus extreme ax550 series" var. ancak gürültüsünden ne çekiyorum bir ben bir de allah bilirGülümseme bunun gürültüsünü nasıl azaltabilirim veya bu modele uygun 100 lira civarında bir ekran kartı önerebilirmisiniz??  asus 512MB ATI Radeon HD3650 Silent Magic (PCI-E) Ekran Kartı uyarmı?? veya buna benzer daha iyisi vardır belki de ama nolur sessiz olanından olsunGöz kırpma

not: yeri burası değil ama bir de ram önerebilirmisiniz?

ismailmazi
20-04-2009, 14:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
368 mesaj
certycam
asus için ekran kartı almayı düşünüyorum. şu an üstünde "asus extreme ax550 series" var. ancak gürültüsünden ne çekiyorum bir ben bir de allah bilirGülümseme bunun gürültüsünü nasıl azaltabilirim veya bu modele uygun 100 lira civarında bir ekran kartı önerebilirmisiniz??  asus 512MB ATI Radeon HD3650 Silent Magic (PCI-E) Ekran Kartı uyarmı?? veya buna benzer daha iyisi vardır belki de ama nolur sessiz olanından olsunGöz kırpma

not: yeri burası değil ama bir de ram önerebilirmisiniz?

gürültü büyük ihtimalle ekran kartının fanı yapıyor.fanı değiştirip ses sorununu halledebilirsin.ekran kartı için ise

daha yükseği için güç kaynağın yetmeyebilir.ram olarak ise

anakartında dual kanal desteği var.max 2gb yükseltebilirisin.bu tip ramler pahalı olur.çünkü eski ramlerin gecikme süreleri düşük olduğu için senin ram cl3 ram.

ismailmazi
20-04-2009, 14:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
368 mesaj

senin yazdığın ekran kartınıda takabilirsin.ama ben nvida ekran kartını tavsiye ederim.çünkü piyasadaki oyunların çoğu nvida uyumlu.
birde asus ekran kartları diğer markalara göre fiyatı pahalı oluyor.

certycam
20-04-2009, 14:49   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

pek fazla oyun oynanmıyor bilgisayrda film için daha çok kullanılıyor. gürültü pek fazla baş ağrıtıyor.
bu önerdiğiniz palit markan fanlı yine aynı şekilde gürültü olayı nasıldır acaba