Asus P5LD2 SE seskartı sorunu

danger
02-10-2006, 02:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba
Benimki tam bir sorun sayılırmı bilemiyorum ama track mania nations oyunu ile soundmax ses kartı arasındaki bir problem daha önce Asus P5GD1 PRO anakart kullanıyordum ve gayette memnundum realtek onboard ses kartı kullanıyordu ve track mania nation oyununu oynarken sesler normal geliyordu.Geçen gün yeni bir anakart almaya karar verdim ve Asus P5LD2-SE modeli anakart özellikleri bakımından çok hoşuma gitti ve onu aldım anakarttan diğerinde olduğu gibi gayet memnunum fakat track mania nation oyununu çalıştırdığımda başlangıç videosunda ve oyun içinde oyun sesi yerine sadece hışırtı geliyor bazende sesler normal geliyor problemi çözmek için ilk önce ses kartı driverını kaldırıp yeniden kurdum fakat olmadı güncel sürücüsünü indirip kurdum buda olmadı işin ilginç yanı bu problemi sadece bu oyunda yapması başka hiçbir uygulamada ses problemi olmuyor
Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir yazılımsal bir sorunmu yoksa donanımsal bir arızamı ve sorunu nasıl çözebilirim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

danger
02-10-2006, 10:25   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Tekrar merhaba arkadaşlar sorunu çözdüm güncel driver diye indirdiğim aslında güncel değilmiş :)driver genius isimli program güncel driverı bulmama yardımcı oldu gereksiz yere açılmış bir konu gibi görünsede aynı sorunu yaşan arkadaşlarda varsa onlar için yol gösterici olabilir.
Saygılar