Asus PixelMaster kamera teknolojisi ve özellikleri

Spaksu_
17-07-2014, 21:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2006

Asus Zenfone telefon serisi ve yeni Padfone ile birlikte gelen PixelMaster kamera teknolojisini sizlerle buluşturmak adına kısa tanıtım yapmak istedim. Asus tarafından geliştirilen PixelMaster teknolojisi; yazılım, donanım ve optik tasarımın kombinesi olan teknoloji sayesinde kaliteli fotoğraflar çekebilime imkanı sunuluyor. Özellikle Düşük-Işık Modu sayesinde gece çekilen fotoğraflar gündüz gibi çekim yapma imkanını da bizlere sunuyor.

Pixel boyutu ve görüntü işleme algoritma kombinasyonu sayesinde ışık hassasiyeti %400, parazit azaltma ve renk kontrastı %200 geliştirilmiş ve arttırılmış. Optik teknoloji açısından da Asus PixelMaster kameralarda mükemmel optik performansın sağlanması için 5 adet parlaklık arttırıcı lens bulunmaktadır.


Time Rewind (Geri Sarma) özelliği sayesinde PixelMaster kamera otomatik olarak çekim karesinden iki saniye öncesini ve bir saniye sonrasını kaydeder. Bu kısa zaman sürecinde 31 kare fotoğraf ile mükemmel kareyi çekebileceksiniz.PixelMaster Kamera teknolojisinde bulunan görüntü sabitleyici özellik sayesinde çekilen video ve fotoğraflarınız çekim sırasında eliniz hareket etse bile düzgün ve sabit çekim yapabilme olasılığına sahip olabileceksiniz. PanoSphere modu sayesinde panoramik fotoğraf çekimlerinizi daha kolay yapabileceksiniz.Selfie (özçekim) modu ile yüksek çözünürlüklü selfie çekimi yapabileceksiniz. Bu modda gelen diğer bir özellik ise çekim yapılırken kamera kişi sayısını size soruyor, bu belirlemenin ardından kamera çerçevedeki yüzleri algıladıktan sonra geri sayımı başlatıyor ve otomatik olarak 3 kare çekim yapıyor. Siz çekilen 3 kareden en iyisini seçerek kolay bir şekilde çekilen fotoğrafı paylaşabiliyorsunuz.Alan Derinliği (Depth of Field) özelliği sayesinde belirlenen objelere odaklanıyor diğer bölümler ise bulanık hale geliyor, bu şekilde profesyonel düzeyde fotoğraflar çekebiliyorsunuz. PixelMaster teknolojisi ile belirlenen hareketli objelerin çekimini yaptığınız sırada otomatik olarak belirlenen hareketli objeyi takip ederek odaklanabilme özelliği de mevcut.Clear Zoom özelliği sayesinde objelere netlik kaybı yaşamadan zoom yapabiliyorsunuz. Kameranıza kolayca hızlı şekilde ulaşabilmeniz için cihazınızın yanında bulunan ses tuşlarına hızlı şekilde çift basım yaptığınız zaman kamera hazır ve nazır şekilde hemen açılıyor.Yenilik bakımından özgün ve bir o kadar da güzel özelliklerden birisi olan Smart Removeözelliği sayesinde çektiğiniz fotoğraflarınızı düzenleyebiliyor istenmeyen kısımları kesip çıkartma imkanına sahipsiniz. Kameraya photoshop'un en iyi özelliklerinden birisi entegre edilmiş olarak bakabiliriz. Yazılım özellikleri sayesinde çektiğiniz fotoğraflara dilediğinizefektleri verebilme imkanınız ve Beauty modu sayesinde fotoğraflarınızı daha detaylı ve profesyonel çekim fotoğraf haline getirebilirsiniz. Son olarak entegre edilen GIF-animasyon fonksiyonu sayesinde kameranız ile güzel GIF animasyonları çekebileceksiniz.İşte bunlar Asus Zenfone telefonları ile birlikte gelen PixelMaster kamera teknolojisinin özellikleridir. Gerçekten başarılı boyutta bir gelişim gerçekleştiren Asus umarım diğer çıkaracağı akıllı telefon ve tabletlerinde bu teknolojiyi kullanır.

Kaynak : Spaksu Blog

Son Düzenleme: Spaksu_ ~ 17 Temmuz 2014 21:46