ASUS'tan AMD uyumlu yeni anakart serisi

IceManF1
03-03-2010, 15:12   |  #1  
IceManF1 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2009

Asus'un yeni anakart serisi CPU'nun dört çekirdeğini etkinleştiren Hybrid Switch teknolojisine sahip!

ASUS, yeni nesil AMD işlemcilerinin tüm çekirdeklerinden faydalanılmasını sağlayan M4A89GTD PRO Serisi anakartlarını duyurdu. Tümleşik grafik işlemcili yeni AMD 890GX yongasetini barındıran M4A89GTD PRO hem ATI CrossFireX hem de Hybrid CrossFireX teknolojilerini destekliyor.

Tümleşik grafik işlemcisi eskisinden çok daha gelişmiş ve DX10.1 destekliyor.
M4A89GTD PRO serisi yeni nesil SATA 6 Gb/s'yi doğrudan destekleyen SB850 çipine sahip ilk anakart. Ayrıca bu model, USB 2.0'a göre on kat daha hızlı veri aktarımı sağlayan iki adet USB 3.0 portuna sahip. Xtreme Design ürün ailesinin bir parçası olan M4A89GTD PRO bu seriye ait kararlılık, güvenilirlik ve güçlü performans özelliklerini de taşıyor.

Core Unlocker: Performans Artışı Sağlamanın En Basit Yolu
Core Unlocker (Anakart üzerinde bir düğme). Bu teknoloji AMD'nin üç ve çift çekirdekli işlemcilerinin gizlenmiş durumdaki çekirdeklerini etkinleştirerek Phenom II ve Athlon II işlemciyi üç veya dört çekirdekli hale getiriyor. Sadece gizli çekirdeklerin etkinleştirilmesi sayesinde %103'lük bir overclock performans artışı yakalamak mümkün oluyor.

Turbo Key II ile Tek Bir Tuşla Overclock
Anakart üzerindeki Turbo Key II düğmesi işlemci hızını otomatik olarak arttırarak kullanıcıların sistemlerinden mümkün olan en yüksek performansı elde etmelerini sağlıyor.

Tümleşik GPU Boost ile Kolay Grafik Performans Artışı
M4A89GTD PRO'nun GPU Boost aracı tümleşik grafik işlemcisini çok kısa süre içinde hızlandırarak yüksek çözünürlüklü ve akıcı görüntü performansı sağlar. GPU üzerinde esnek frekans ve gerilim ayarlarına olanak veren kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kontrol edilebilir grafik optimizasyonu sağlıyor. Ayrıca GPU Boost overclocking profillerini kaydetme ve tekrar yükleme özelliğine sahip.


Yeni Nesil SATA 6 Gb/s ve USB 3.0 Desteğiyle Çok Daha Hızlı
M4A89GTD PRO modeli yeni nesil SATA 6 Gb/s teknolojisini doğrudan destekler. Bir önceki SATA2 versiyona göre 2 kat daha hızlı olan yeni nesil SATA 6Gb/s sayesinde zengin içerik ve multimedya dosyalarını çok daha hızlı paylaşabiliyorsunuz. SATA 6Gb/s teknolojisi aynı zamanda bir önceki SATA 3Gb/s sürücülerle de uyumlu.

Ayrıca USB 3.0 desteği ile M4A89GTD PRO/USB3, USB 2.0 standardına oranla harici dijital cihazlardan 10 kat daha hızlı veri transferi sağlar. Örnek vermek gerekirse kullanıcı 25GB'lık bir HD filmi 70 saniyede, 4 MB'lık bir şarkıyı ise 0,01 sn.de kaydedebiliyor.

hasanow
03-03-2010, 21:57   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2009

kardeş fiyatı baya olur bizim için hayal