Asustan GIGABYTEa çirkin karalama kampanyası

coldgame
01-06-2012, 18:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Okuduğum bir şey ilgimi çekti, paylaşmak istedim..
Bilgisayar donanım dünyasında güçlü bir rekabet olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan olay ASUS ve GIGABYTE arasındaki ilişkileri kaynama noktasına getirmiş :)
Avustralya’daki bazı  sitelerde Djayness ve Dan K nicklerinde tek bir kişi tarafından GIGABYTE anakartları ve özellikle Z77-UD5H ile ilgili olumsuz postlar girerek çamur atma kampanyası yapıldığı farkedilmiş.
Sonradan bu kişinin sadece bir ASUS fanı olmadığı ASUS’un kendi çalışanı olduğu ortaya çıkmış..
Djayness nickiyle asıl adı Dan olan bir adam, yakın zamanda ASUS  tarafından topluluk ilişkileri ve sosyal medya yönetimi için işe alınmış. Ayrıca ROG Avustralya Youtube kanalını yürüten  ve ASUS 'inceleme' videolarını post eden kişi kendisi.
Bu postları giren kişinin bir ASUS çalışanı olduğu forumlarda belirtilmiyor. Kişi görevinin bir parçası olarak bunu yapıyor.
GIGABYTE bunun farkında da olsa resmi olarak hiçbir harekette bulunmamış. Ama yerel pazarlama yöneticisi Dino, Dan’i arayarak yaptığının farkında olduğunu, rakip ürünler hakkında yalan söylediğini ve GIGABYTE markasını karalamaya çalıştığını anladıklarını söylemiş.
Bu tip karalamalar rakipler arasında yapılıyor biliyoruz ama ASUS bu defa biraz çizgiyi aşmış sanırım…
Kaynak olarak faydalandığım aşağıdaki linkten detayları okuyabilirsiniz

İzmirlifare
01-06-2012, 19:47   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

asus cıvıttı zaten işi. anakartımı 4 ay önce değiştirdim asus aldıgıma pişman oldum. gigabyte de bios konusunda sakat şirket.
alacaksan msı veya asrock alacaksınız kardes.

not ; asrock adını duymamıs olmanız dandik marka oldugu anlamına gelemez. H61 kartlarında bile asus msı gigabyte h61lerinde olmıyan özellikler var. arastırın göreceksiniz

halogonga
01-06-2012, 23:41   |  #3  
halogonga avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
886 mesaj

ekran kartında Msi-evga
anakartta Asrock-msi

Batuhan Karsan 26
02-06-2012, 09:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

5 Senelik Gigabyte kullanıcısıyım.Hiç bir zarar görmedim.Bios'u falanda sakat değil öyle.

GTX590
02-06-2012, 16:33   |  #5  
Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
5 Senelik Gigabyte kullanıcısıyım.Hiç bir zarar görmedim.Bios'u falanda sakat değil öyle.
5 SENE. arkadaşım önceki kartları tabiikide kaya gibi sağlam. farenin basına ne geldi bilemem ama benımde aram iyi değil gigabyte. elime birçok kart geliyor tamir için.
çoğunluk gigabyte. ecs asus msı foxxconn asrock gibi markalar 2-3 ayda bir gelir. yanı gigabyte olmasa ben aç kalacağım Kahkaha

HardwareExpert
14-06-2012, 10:59   |  #6  
Taze Üye
12 mesaj

Yıllardır Gigabyte kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım.MSI ve ASrock fiyat olarak oldukça ucuz ama bir teknik servisleri var ki insanı kanser ederler hayatta en son tercih edeceğim markadır.Asus'un yaptığı şu olayı sadece Avustralya'da gerçekleştirmiyor ki :) ülkemizde de çoğu forum sitesinde aynı işlemi gerçekleştiriyorlar :) rekabet yüzünden bu kadar düşmeleri komik olmuş :)

Kapalı Hesap (203561)
14-06-2012, 14:25   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 132
4,310 mesaj

3-4 dene kartım oldu 2'si gigabyte. Biri Asus. Biri de İntel. En iyisi bence gigabyte'tı.

Bir dahakine farklılık olsun diyem Amd + MSI alacağım.