Asusun sorunları bitmiyor

Z1mBaBwE
12-07-2009, 11:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,674 mesaj

Geçenlerde bir müşterinin 2 makinası aşırı ısınma ve donma şikayeti ile teknik servise geldi anakartların biri M2N68-AM diğeri M4N78-SE işlemciler ise 7750 çarpan kilidi kapalı işlemci sıcaklığı sistem boştayken her iki anakarttada 57 derecelerde ne yaptıysam düşüremedim bios update yaptım cng yi etkinleştirdim Q fan kontolleri devre dışı bırakarak fanın son devirde dönmesini sağladım voltaj ayarlarından energy savıng modunu etkinleştirdim yine düzelmedi sensörler problemlidir die elimde ölçeyim dedim ellemez olaydım elim mofsetlere yapıştı wc ye nasıl gittiğimi bilmiyorum Kahkahagelince sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer die bir söz vardır ya fanın heatsınkını ellemeye korktum neyse onada dokundum oda alev gibi yanıyordu sonra psu yu değiştireyim dedim kasa zaten asus 350 watt kasaydı hıgh power psu taktım yine sonuç yok netten baktım 7750 ile ısınma sorunu yaşayanların çoğu asus anakart kullanıyor.Neyse anakartı değiştirdim gigabyte GA-M61PME-S2 modeline taktım her iki işlemciyide giga nın en düşük modellerinden bu kart biosa girip baktım işlemci sıcaklığı 37 dereceyi geçmiyor asus anakartlar işlemcilere dengesiz voltaj vererek aşırı ısınmalarına neden oluyor dedik ve müşteriye bilgi verip anakartları iade edebileceğini gigabyte anakart vericeğimizi söyledik.Sanırım asus hala 4 fazlı voltaj teknolojisini kullanıyor gigabyte ise 6 fazlı sistemi.

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 14 Temmuz 2009 11:11
titi_boss_14
14-07-2009, 12:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
892 mesaj

benıım takoz x59sl200 de sorun war bu sferde çözemezlerse (elimde kanıt war ) yakacam asusu