Ata Harddisk Masaüstü Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

TJStyLe36
06-05-2010, 19:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar sata harddisk var pc'ye usbden yada kasa içinden bağlantı yapmak istiyorum neler yapmam lazım yada hangi mazemeleri alıp pcye kurmam lazım? Fiyatları ne kadardır.. Acil yardımlarınızı bekliyorum...

Banned
06-05-2010, 20:36   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1 sata kablosu
2. Psu da sata çıkışı yoksa sata güç bağlantı kablosu alırsınız anakartın sata girişlerinden birine ve powere bağlarsınız. Aslında oldukça basit. Bir pc tamircisine gitseniz 5-10 lira verseniz hem parçaları verirler hem bağlantıyı yapıp, çalıtırıp teslim ederler. Aman ha! çok olursa 10 lira daha fazla vermeyin.

TJStyLe36
06-05-2010, 20:44   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Üstad sata kablosu dediğin kırmızı kablomu kırmızı kablodan var birini harddiske birini anakarta bağladım ama çalıştıramadım, nasıl yapmak gerekiyor?
"Psu da sata çıkışı yoksa" derken? neyi kastettiniz?
laptop harddıskı sanırım bu pcye olurmu bılmıyorum?
usb için olan aletin adı nedir?
bide bunu pcye nasıl kurarım kırmızı kabloyla bağlantıyı yaptım anakarta bağladım fakat görmedi.. ?

Berke Aydın
06-05-2010, 20:56   |  #4  
Berke Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
368 mesaj

Usb'den bağlamak yani harici gibi kullanmak isterseniz harddisk kutusu adlı cihazı almanız gerekir. Hdd'yi içine koyup bağlantılarını yapıyorsunuz. Kolay olduğunu duydum ama denemedim.
Fiyatları 2,5 ve 3,5 için değişiyor. Siz belirtmemişsiniz ama ben resimlerden anladığım kadarıyla 2,5
Fiyatlar çok değişken 10 Tl olanlarıda var hdd'den pahalı olanları da var !
Buradan bakabilirsiniz
http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?CategoryID=813
http://www.bimeks.com.tr/kategor ... -surucu-kutusu.aspx
Bu cihazlardan almak isterseniz tekrar sormanızda fayda var çünkü emin değilim sadece duyduklarımı söylüyorum