ATİ eax1600 pro oline oyun sorunu..

nirvvana
12-04-2008, 04:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba
benim ekran karti ATİ eax1600 pro 256 mb. cabal online diye bir oyun yonuyorum ve oyunda feci donmalar var. netten diyebilirsiniz ama degil.ekran kartini güncellememe ragmen sorun devam ediyor. yüklemdigim program kalmadı sinirimden klavyeyi kemirecem. oyun icin direct 9 full u da yükledim ama nafile.
bir de ekran kartini güncellmek icin ati nin anasayfasina baktim ama readon x1600 series olarak geciyo sadece oonu buldum yükledim sorunum ortadan kakmadi. yardimci olursaniz seveinirim.

nirvvana
12-04-2008, 04:05   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

oyunu acarken sorun gözükmüyo ama biraz zamna gectiginde donma basliyor..format cektim spyware doctor yükledim ati tool yükledigim programlar arasında. pc de tv kartida mevcut sorun tv kartindan desem o da degil cünkü daha evvel gayet güzel oynaniyodu. önerilerinizi bekliyorum. şimdiden eşekkür ler.

Alibaba
12-04-2008, 09:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

neden sürekli donanım sorunu arıyorsunuz. bir bilgisayarı en çok kilitleyen şey yazılımdır. mantıksal bütünlük bozuldu mu fiziksel bütünlüğün hiçbir anlamı kalmaz çünkü  bilgisayarlar elektronik mantık makinalardır. donanımı yazılım idare eder ve onun kusursuz çalışmasına da takılmasına sebep olan yazılımdır. donanımda bir sorun olsa o donanım sürekli aynı şekilde istirarlı bir biçimde, yazılımdan bağımsız takılır. başka uygulamaları dene, oyunları dene, 3Dmark gibi grafik testleri ile stres testi yap. hiçbir sorun yaşamıyorsan oyunu geliştiren ilgili oyun firmasına yazı yaz ki yazılımlarını düzeltsinler. kendini paralayıp kendinde de psikiyatrik hasar yaratmanın alemi yok. akıllı ol, sakin ol. oyun oynarken kendi şuurunuzu da kaybedecekseniz hiç oynamayın.

nirvvana
13-04-2008, 02:00   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

haklisin galiba..
zaten oyundan tiksindim sirf bu sorun yüzünden. ama sorun galiba tv kartindan kaynaklaniyo galiba cünkü oyundan cikip diger programlarida etkiliyo.. sanirim ekran kartini deismem gerek:(